Joel Embiid – najlepszy w karierze w meczu najgorszych

33 punkty i 10 zbiórek, a także najważniejsze rzuty wolne – JoJo poprowadził Philadelphia 76ers do wygranej 108:107 z Brooklyn Nets.

joel_embiid_duzy3To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

Po serii dobrych, ale nie tak spektakularnych występów jak na początku sezonu, w niedzielę Joel Embiid wyszedł na boisko z wielkim nastawieniem na walkę. Potem wyjaśniał, że zainspirował go Allen Iverson, którego Sixers uhonorowali kilka dni wcześniej. Kameruńczyk jak zwykle harował pod koszem, ale też rzucał się na parkiet, raz wpadł w trybuny walcząc o piłkę na aucie.

Ale przede wszystkim trafiał – Embiid wykorzystał 12 z 17 prób z gry, w tym 2 z 3 trójek, miał też 7/8 z linii. W trzeciej kwarcie zdobył aż 17 punktów, w sumie rzucił 33 – to jego rekord kariery. A to wszystko w 27 minut, bo Kameruńczyka wciąż obowiązuje ograniczenie gry.

Trener Sixers Brett Brown znów zaczął mecz z Embiidem i Jahlilem Okaforem pod koszem, choć ten drugi wypadł słabo – miał 0/10 z gry, rzucił tylko 3 punkty z wolnych. Do swojego dorobku dodał jednak 11 zbiórek.

Ani na minutę nie pojawił się za to na boisku Nerlens Noel, który był bardzo niezadowolony z ograniczenia 8 minut, które na gracza wracającego po kontuzji nałożyli Sixers.

Po wygranej z Nets zespół z Filadelfii ma bilans 7-20. Rywale – 7-19. Na zachodzie NBA 7-19 mają Minnesota Timberwolves, a 7-20 – Dallas Mavericks.