John Wall – 52 punkty to za mało…

Rozgrywający Wizards zagrał najlepszy mecz w karierze, ale nie miał wsparcia kolegów. Najsłabsze spotkanie w tym w sezonie zaliczył m.in. Marcin Gortat, a zespół z Waszyngtonu przegrał u siebie z Magic 116:124.

(Fot Wikipedia)

W takich butach grają gwiazdy NBA >>

Normalnie 52 punkty zdobyte w meczu, byłyby w NBA wyczynem głośnym i docenianym, ale akurat we wtorek, dzień po fantastycznym występie Klaya Thompsona, który rzucił 60 punktów w 29 minut, osiągnięcie Johna Walla w naturalny sposób blednie. Także dlatego, że Wizards mecz przegrali.

Emocji – poza śledzeniem dorobku punktowego Walla – nie było. Magic wyszli na wyższe prowadzenie w połowie drugiej kwarty i do końca je utrzymali. I też mieli bohatera – Elfrid Payton w pierwszej połowie zdobył 22 ze swoich 25 punktów, miał 8/8 z gry. W całym meczu zaliczył też 9 asyst.

Wall zerwał się w drugiej połowie – w niej rzucił aż 33 punkty, w sumie trafił 18 z 31 rzutów, dodał też 8 asyst, ale wysiłek poszedł na marne. Także dlatego, że miał niewielkie wsparcie – Bradley Beal miał 7/18 z gry i zdobył 19 punktów, Markieff Morris trafił tylko 3 z 10 rzutów i uzbierał 10 punktów, a Marcin Gortat rzucił tylko 6, mając 3/11 z gry.

I nic nie znaczył fakt, że Wall pokonał na punkty całą pierwszą piątkę Magic, bo rezerwowi rywali spisali się świenie – Payton, Nikola Vucević, Jeff Green i Jodie Meeks rzucili razem aż 73 punkty.

I spotkanie, które mogło być świętem Walla, było w gruncie rzeczy smutnym, grudniowym meczem – na trybunach, które pomieścić mogą 20,3 tys. widzów, widoczne były pustki, usiadło na nich tylko 12,1 tys. Na dodatek spora część wyszła, zanim mecz się zakończył.

Wizards, poza słabym występem większości graczy, mieli jeden zasadniczy problem – nie bronili. Stracić 124 punkty u siebie z Magic, którzy na początku sezonu byli jednym z najsłabszych zespołów w ofensywie, to dramat. I zamiast zbliżyć się do rywala z Orlando, Wizards stracili dystans. Z bilansem 7-13 utknęli na czwartym od końca miejscu na wschodzie. Magic mają 10-12 i są nad nimi.

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

W lidze jest dopiero od kilku tygodni, ale ostatnio był w świetnej formie i podczas konkursu trójek potwierdził, co jest jego największą bronią. Michael Hicks wygrał rywalizację w rzutach z dystansu, osiągając w finale świetny wynik – 23 punkty.

Niezwykłe wydarzenie każdego sezonu w NBA już dziś w nocy – o godz. 2.00 polskiego czasu w Chicago zmierzą się „Drużyna LeBrona” z „Drużyną Giannisa”. Podpowiadamy, jak można oglądać tegoroczny Mecz Gwiazd, który rozgrywany będzie według nowych, całkiem nietypowych zasad.
16 / 02 / 2020 18:08
Derrick Jones Jr wygrał tegoroczny Konkurs Wsadów, sprawiając sobie tym samym idealny prezent na urodziny. Wczoraj skończył 23 lata. Aaron Gordon przyznał w wywiadzie, że pierwsze miejsce należało się jemu i był to ostatni raz, kiedy mogliśmy oglądać go w tej imprezie. Czarny koń zawodów Pat Connaughton pokazał się z dobrej strony. Dwight Howard udowodnił, że w wieku 34 lat dalej potrafi latać wysoko nad obręczą!
16 / 02 / 2020 10:13
Rewelacyjne widowisko ostatecznie dla mistrzów z Włocławka! Anwil Włocławek w finale pokonał Polski Cukier Toruń 103:96 i zdobył Puchar Polski. Bohaterem meczu był Shawn Jones, który zdobył aż 27 punktów.

W Meczu Gwiazd NBA zagra trochę przez przypadek, ponieważ miejsce dla niego zwolniło się dopiero po kontuzji Damiana Lillarda. Obecność Devina Bookera w tegorocznym All Star Game w Chicago jest jednak w pełni zasłużona, ponieważ strzelec Phoenix Suns rozgrywa rewelacyjny sezon i notuje kolejne postępy.
14 / 02 / 2020 17:07
W Bostonie doczekali się gościa, który będzie potrafił – tak jak ostatniej nocy (39 pkt. z Clippers) – regularnie wygrywać pojedynki z najlepszymi obrońcami ligi i prowadzić do zwycięstw nad innymi, ligowymi potęgami. Obecny sezon Jasona Tatuma pokazuje, jak fantastycznie rozwinął się młody skrzydłowy Celtics.
14 / 02 / 2020 10:15
Jedna z największych gwiazd NBA i europejskiego basketu, Luka Doncić, zadeklarował, że tego lata na pewno pojawi się w reprezentacji Słowenii. To o tyle ciekawa wiadomość, gdyż Słoweńcy będą grupowymi rywalami Polaków w trakcie czerwcowego turnieju w Kownie.
15 / 02 / 2020 10:22