John Wall – 52 punkty to za mało…

John Wall – 52 punkty to za mało…

Share on facebook
Share on twitter

Rozgrywający Wizards zagrał najlepszy mecz w karierze, ale nie miał wsparcia kolegów. Najsłabsze spotkanie w tym w sezonie zaliczył m.in. Marcin Gortat, a zespół z Waszyngtonu przegrał u siebie z Magic 116:124.

(Fot Wikipedia)
(Fot Wikipedia)

W takich butach grają gwiazdy NBA >>

Normalnie 52 punkty zdobyte w meczu, byłyby w NBA wyczynem głośnym i docenianym, ale akurat we wtorek, dzień po fantastycznym występie Klaya Thompsona, który rzucił 60 punktów w 29 minut, osiągnięcie Johna Walla w naturalny sposób blednie. Także dlatego, że Wizards mecz przegrali.

Emocji – poza śledzeniem dorobku punktowego Walla – nie było. Magic wyszli na wyższe prowadzenie w połowie drugiej kwarty i do końca je utrzymali. I też mieli bohatera – Elfrid Payton w pierwszej połowie zdobył 22 ze swoich 25 punktów, miał 8/8 z gry. W całym meczu zaliczył też 9 asyst.

Wall zerwał się w drugiej połowie – w niej rzucił aż 33 punkty, w sumie trafił 18 z 31 rzutów, dodał też 8 asyst, ale wysiłek poszedł na marne. Także dlatego, że miał niewielkie wsparcie – Bradley Beal miał 7/18 z gry i zdobył 19 punktów, Markieff Morris trafił tylko 3 z 10 rzutów i uzbierał 10 punktów, a Marcin Gortat rzucił tylko 6, mając 3/11 z gry.

I nic nie znaczył fakt, że Wall pokonał na punkty całą pierwszą piątkę Magic, bo rezerwowi rywali spisali się świenie – Payton, Nikola Vucević, Jeff Green i Jodie Meeks rzucili razem aż 73 punkty.

I spotkanie, które mogło być świętem Walla, było w gruncie rzeczy smutnym, grudniowym meczem – na trybunach, które pomieścić mogą 20,3 tys. widzów, widoczne były pustki, usiadło na nich tylko 12,1 tys. Na dodatek spora część wyszła, zanim mecz się zakończył.

Wizards, poza słabym występem większości graczy, mieli jeden zasadniczy problem – nie bronili. Stracić 124 punkty u siebie z Magic, którzy na początku sezonu byli jednym z najsłabszych zespołów w ofensywie, to dramat. I zamiast zbliżyć się do rywala z Orlando, Wizards stracili dystans. Z bilansem 7-13 utknęli na czwartym od końca miejscu na wschodzie. Magic mają 10-12 i są nad nimi.

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

https://www.youtube.com/watch?v=v6fzJYzUex4

POLECANE

tagi

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08