Jokic z firmowym triple double – znów wygrał mecz Denver

Share on facebook
Share on twitter

Nuggets pokonali Miami Heat 103:99, choć przez większość czwartej kwarty prowadził zespół z Florydy. Świetny tego dnia był Nikola Jokić, który na 2.4 sekundy do końca wyprowadził Nuggets na prowadzenie, a w całym meczu zaliczył triple double.

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Nikola Jokić, nazywany w Stanach „Jokerem”, ma świetny sezon, a jego Denver Nuggets wciąż znajdują się na szczycie Konferencji Zachodniej. W meczu przeciwko Miami Heat, wygranym 103:99, zdobył 29 punktów, miał także 11 zbiórek i 10 asyst. To jego punkty dały Nuggets zwycięstwo w samej końcówce.

Serbski center w tym sezonie średnio zdobywa 19 punktów, zbiera 10 piłek i rozdaje ponad 7 asyst w każdym spotkaniu. Jest zaprzeczeniem atletycznego centra, co nie przeszkadza mu być jedną z największych gwiazd obecnego sezonu, a może nawet kandydatem do nagrody MVP.

Denver spisują się świetnie. Mają 2 porażki mniej niż drudzy na Zachodzie Golden State Warriors i od początku sezonu utrzymują się w czołówce. Ich wysokie miejsce nie było traktowane poważnie jeszcze miesiąc temu, ale może trzeba powoli myśleć o nich w kategoriach faworytów do finału Konferencji Zachodniej.

Dla przegranych Heat aż 7 zawodników zdobyło 10 i więcej punktów. Najwięcej zaliczył powracający do poważnego grania Dion Waiters – 15. Heat z bilansem 19-20 zajmują 6 miejsce na Wschodzie.

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

Na boisku najbardziej brakuje obrony i zbiórek, a skład drużyny z Wrocławia po prostu jest źle zbudowany. Wszystko wskazuje na to, że za kiepski początek sezonu posadą zapłaci Andrzej Adamek, ale sama wymiana trenera nie uratuje jeszcze sytuacji.

tagi