• Home
  • PLK
  • Jokubas Gintvainis – Litwin rozgrywającym w Spójni

Jokubas Gintvainis – Litwin rozgrywającym w Spójni

Share on facebook
Share on twitter

Po trzech latach gry w Hiszpanii, w tym jednym w lidze ACB w barwach ICL Manresa, Jokubas Gintvainis przenosi się do Polski. Litwin został nowym rozgrywającym PGE Spójni Stargard.

Jokubas Gintvainis / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jokubas Gintvainis (25 lat, 193 cm) mimo młodego wieku ma za sobą już grę w kilku litewskich klubach – Sakalai, Lietkabelis, a także Pieno Zvaigzdes, z którego w 2016 roku wyjechał do Hiszpanii. Warto także wspomnieć, że był młodzieżowym reprezentantem Litwy.

Swoją przygodę w Hiszpanii rozpoczął od drugiej ligi (LEB Gold), gdzie grał w Magia Huesca. W kolejnym roku przeniósł się do ICL Manresa, spadkowicza z ACB, który od razu w swoim pierwszy sezonie wywalczył ponowny awans. Litwin notował wtedy (2017/18) średnio 5,8 punktu i 2,2 asysty w 18 minut gry.

Minione rozgrywki także spędził w klubie z Manresy, z którym zajął 8. miejsce w ACB. Rola Gintvainisa jeszcze zmalała – rozegrał 18 meczów, w których zdobywał średnio 2,8 punktu i rozdawał 0,9 asysty.

Litewski rozgrywający tego lata zdecydował się więc poszukać gry i ostatecznie wylądował w PGE Spójni Stargard, gdzie stworzy parę na pozycji numer 1 z Tomaszem Śniegiem. Może także grać na pozycji numer dwa – w swoim najlepszym sezonie w Hiszpanii, w barwach Magia Huesca trafiał za 3 punkty ze skutecznością 41% (przy prawie 5 próbach na mecz).

Gintvainis to drugi zawodnik zagraniczny w składzie zespołu ze Stargardu. Wcześniej kontrakt podpisał amerykański podkoszowy Justin Tuoyo.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>