PRAISE THE WEAR

Jonah Mathews – ze Szwecji do Włocławka (WIDEO)

Jonah Mathews – ze Szwecji do Włocławka (WIDEO)

Anwil Włocławek ma nowego strzelca. To Jonah Mathews (23 lata, 190 cm), który poprzedni sezon spędził w Szwecji i był tam jednym z bardziej wyróżniających się zawodników. Z polskim klubem podpisał umowę do czerwca 2022 roku.
Jonah Mathews / fot. USC Trojans

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Po kilku tygodniach przerwy jest kolejne wzmocnienie Anwilu Włocławek. Tym razem do drużyny Przemysława Frasunkiewicza dołączy Jonah Mathews, który ma za sobą udany sezon w Szwecji, gdzie rozpoczął swoją zawodową karierę. W barwach Köping Stars notował średnio 20.2 punktów na mecz, a zagrał łącznie w 16 spotkaniach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji.

Wcześniej spędził cztery lata na uniwerku USC, a uczelnianą karierę zakończył w znakomitym stylu, gdy w ostatnim meczu skróconego przez pandemię koronawirusa sezonu NCAA trafił rzut na sekundę przed końcem, dając zwycięstwo Trojans w pojedynku z UCLA. Ogółem przez cztery lata w Kalifornii dał się poznać jako dobry obrońca, notując też średnio nieco ponad 13 oczek w każdym meczu. 

Matthews może pochwalić się przede wszystkim szybkością i dobrymi warunkami fizycznymi, które pozwalają mu grać zarówno z piłką, jak i bez niej. Świetnie odnajdował się także w zaciętych końcówkach, a do tego w swoim ostatnim sezonie na USC został wybrany do najlepszej piątki obrońców konferencji PAC-12, potwierdzając spore umiejętności w defensywie. 

Zawodową karierę rozpoczął w Szwecji, tak więc Polska będzie dla niego drugim przystankiem, a on sam ma nadzieję, że uda mu się osiągnąć we Włocławku swoje pierwsze sukcesy drużynowe, bo w barwach szwedzkiej drużyny poprzednie rozgrywki skończył na siódmym miejscu w tabeli. Jednocześnie 23-latek był drugim najlepszym strzelcem całej ligi. 

Jest on kolejnym po Jamesie Bellu nowym, amerykańskim graczem w składzie Anwilu na kolejny sezon. W tym momencie w zespole z Włocławka na nadchodzące rozgrywki mamy już zatem – oprócz Matthewsa i Bella także Kamil Łączyński, Kyndall Dykes, Marcin Woroniecki, Alex Olesinski, Maciej Bojanowski, Rafał Komenda, Sebastian Kowalczyk, Luke Petrasek oraz Szymon Szewczyk.

Tomek Kordylewski

Transfery, nazwiska, składy – sezon 2021/22 w PLK – wszystko jest TUTAJ >> 

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.