Jonas Jerebko – jeszcze jeden do Warriors

Share on facebook
Share on twitter

Wystarczyło, że Utah Jazz wykupili kontrakt szwedzkiego skrzydłowego, aby natychmiast zgłosili się po niego mistrzowie NBA. Jonas Jerebko w poniedziałek ma podpisać kontrakt z Golden State Warriors.

Jonas Jerebko / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Nie jest gwiazdą NBA, ale to zawodnik, który może być przydatnym uzupełnieniem w każdej drużynie. Reprezentant Szwecji Jonas Jerebko (31 lat, 208 cm) po przyzwoitym sezonie w Utah, został dość niespodziewanie zwolniony, mimo obowiązującego drugiego roku kontraktu (wartego 4.1 miliona dolarów) i trafił na rynek wolnych agentów.

Jak podał Adrian Wojnarowski, błyskawicznie odezwali się Warriors, który po dopełnieniu biurokratycznych formalności podpiszą kontrakt z silnym skrzydłowym, który idealnie nadaje się do rozciągania pola gry, dzięki naprawdę solidnemu rzutowi z dystansu. Zwiększy siłę ataku formacji rezerwowej, która czasem miewała problemy ze zdobywaniem punktów, gdy gwiazdy siadały na ławce.

Jerebko ma już na koncie 9 lat gry w NBA, przez pierwsze 5 sezonów występował w Detroit Pistons, a przed Utah, grał jeszcze w Boston Celtics. W minionych rozgrywkach dla Jazz grał po średnio 15 minut w meczu, notował 5.8 punktu oraz 3.3 zbiórki, trafiał 47% rzutów z gry, w tym dobre 41% z dystansu.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi