Jones, Dowe, Sokołowski – nie tylko gwiazdy w Anwilu!

Share on facebook
Share on twitter
Anwil to nie tylko amerykańscy liderzy. Gracze drugiego planu jak Shawn Jones, Chris Dowe czy Michał Sokołowski znów pociągnęli zespół z Włocławka do zwycięstwa i zaliczyli kluczowe dla wyniku akcje (i to jakie efektowne).

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Tony Wroten i Ricky Ledo – dyskutując o Anwil ciężko jest pominąć tych zawodników. To wybitni gracze w ataku, potrafiący z dużą łatwością zdobywać punkty, a przy tym dążący do efektownych zagrań. Bywało jednak w tym sezonie już tak, że to co atakowanej stronie parkietu dawali zespołowi, to w obronie oddawali zbytnio się nie wysilając.

Do akcji w tym momencie jednak wkraczają gracze drugie planu, którzy trzymają w zespole z Włocławka defensywę i zbiórkę. W ostatnim spotkaniu z San Pablo Burgos to także ci potencjalni „zadaniowcy” przeprowadzali kluczowe akcje w ataku i dali Anwilowi arcyważne zwycięstwo (relacja z meczu TUTAJ>>).

Shawn Jones od kilku tygodni jest bardzo mocnym punktem Anwilu. Z każdym meczem zbiera coraz więcej piłek, szaleje na atakowanej desce, rozdaje rywalom bloki, a do tego efektownie i ,co najważniejsze, pewnie kończy akcje blisko obręczy.

Chris Dowe jest mocno w cieniu Tony’ego Wrotena, ale nie ma wątpliwości, który z tych dwóch zawodników lepiej spisuje się w obronie, czy na zbiórce. To właśnie wyżej wymieniona dwójka skradła show w ostatnim meczu Ligi Mistrzów (wideo poniżej). Jones zdobył 11 punktów i zebrał aż 17 piłek, a Dowe skończył z 16 punktami i 4 zbiórkami.

Do Michała Sokołowskiego należało najefektowniejsza akcja tego spotkania, ale ile razy skrzydłowy Anwilu świetnie popracował w obronie! Defensywa „Sokoła” robi wrażenie, Michał gra na maksa w obronie, choć w ataku nie zawsze jest wykorzystywany, co innemu zawodnikowi mogłoby trochę odebrać chęci do zasuwania w defensywie.

Nie ma wątpliwości, że w dużej mierze dzięki grze właśnie graczy drugiego planu, a niekoniecznie popisom gwiazd, Anwil ostatnio wygrywa i to nawet z w teorii dużo mocniejszym rywalem. Taka postawa napawa optymizmem, że włocławianie rzeczywiście powalczą o wyjście z grupy w Lidze Mistrzów i zameldują się w playoffach tych rozgrywek.

GS

.

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51