• Home
  • NBA
  • Jose Calderon i gest Warriors – pół miliona w dwie godziny!

Jose Calderon i gest Warriors – pół miliona w dwie godziny!

Share on facebook
Share on twitter

Hiszpański rozgrywający był w środę graczem Golden State Warriors przez dokładnie godzinę i 59 minut. Zarobił w tym czasie 415 tys. dolarów.

(fot. Wikimedia Commons)

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

To były szalone dni dla Jose Calderona. Pod koniec lutego, widząc, że jego osoba raczej nie będzie brana pod uwagę w procesie przebudowy Los Angeles Lakers, 35-letni Hiszpan poprosił o zwolnienie go z kontraktu. A jednocześnie sondował rynek szukając okazji na podpisanie minimalnej umowy z zespołem, który powalczy w tym sezonie o coś większego.

Okazja trafiła się szybko – Golden State Warriors szukali trzeciej jedynki, gracza, który dopełni skład na finisz sezonu. Calderon szybko uzgodnił warunki wykupu z Lakers i porozumiał się z Warriors odnośnie podpisania kontraktu.

I właśnie wtedy kontuzji doznał Kevin Durant, co zmusiło szefów klubu z Oakland do zmiany planów – by zabezpieczyć się na wypadek dłuższej przerwy swojej gwiazdy, Warriors uzgodnili umowę ze skrzydłowym Mattem Barnesem. Calderon został na lodzie.

Ale Warriors go tak nie zostawili, zachowali się bardzo honorowo. Skoro zawarli z Hiszpanem ustne porozumienie, ten wykonał ruch w kierunku jego realizacji odchodząc z Lakers, a klub z Oakland zwolnił już młodego Briante Webera, to plan zrealizował. Kontrakt z Calderonem podpisał. Ogłosił to w środę.

Oczywiście szybciutko, niespełna dwie godziny później, ogłosił też, że Calderona z umowy zwalnia. Jednak dzięki tej transakcji Hiszpan zarobi kwotę, którą z Warriors uzgodnił. Specjalizujący się w biznesowych kwestiach Darren Rovell z ESPN poinformował, że będzie do niemal pół miliona dolarów.

415 tys. dolarów za dwie godziny zaocznego pobytu w Warriors to więcej niż za jeden mecz zarabia najlepiej opłacany w NBA LeBron James. Jego roczna pensja w Cleveland Cavaliers to 30,9 mln dolarów, co w przeliczeniu na jedno spotkanie rundy zasadniczej daje 377 tys.

Summa summarum Calderon finansowo może na całym zamieszaniu stracić, bo za sezon w Lakers miał dostać 7,7 mln dol. Warunki wykupu kontraktu z Los Angeles nie są znane, ale pewnie Hiszpan musiał zrezygnować z kwoty większej niż 415 tys. dol. Z drugiej strony – on już swoje zarobił – w poprzednich 11 sezonach w NBA było to 73 mln dol.

Co dalej? Warriors niebawem ogłoszą podpisanie umowy z Barnesem, a Hiszpan będzie czekał na kolejną okazję.

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

ŁC