• Home
  • NBA
  • Jose Calderon – hiszpańskie zbawienie Cavs

Jose Calderon – hiszpańskie zbawienie Cavs

Share on facebook
Share on twitter

Zabrakło Derricka Rose’a, wciąż nie gra Isaiah Thomas, a od kilkunastu meczów w Cleveland nie ma problemów na rozegraniu. To zasługa 36-leniego Hiszpana, który radzi sobie zaskakująco dobrze.

Jose Calderon (fot. wikimedia commons)

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć!>>

Po kontuzji Rose’a był moment, że Cavs eksperymentowali z rozgrywaniem, zajmował się nim m.in. LeBron James i kończyło się to kiepskimi wynikami, a finaliści NBA nie mieli nawet 50% zwycięstw na koncie. W końcu postawiono na weterana Jose Calderona, który przez kilka wcześniejszych tygodni służył głównie drużynie do przybijania piątek w przerwach i w ogóle nie wchodził na boisko.

Calderon nie tylko radzi sobie dobrze jako jedynka (w czwartek miał 6 asyst), ale przede wszystkim jest idealnym uzupełnieniem systemu, opartego o dobrze rzucających z dystansu graczy, rozstawionych szeroko, gdy LeBron ma piłkę. W tym sezonie Hiszpan trafia bowiem rewelacyjne 51.4% rzutów za 3 punkty.

We wtorek przeciwko Atlancie Jose spędził na boisku aż 32 minuty (więcej miał tylko LBJ) i zdobył 14 punktów, trafiając 4-5 z dystansu. W czwartek, w meczu z Lakers, miał nawet 17 punktów, przy skuteczności 5-8 w rzutach za 3 punkty.

Odkąd w połowie grudnia (17.12 – mecz z Clippers) Tyrone Lue zaczął regularnie wystawiać Calderona do gry, Cavs mają bilans 13-1. Najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze.

https://www.youtube.com/watch?v=ifIYQjwo1RE

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć!>>