Jovović przechodzi do Stelmetu  – Niemcy zszokowani 

Share on facebook
Share on twitter

W klubie Bundesligi Mitteldeutscher BC zdziwienie – nikt nie planował rozstania z czarnogórskim trenerem, kontrakt miał obowiązywać jeszcze przez 1 sezon. O możliwości rozwiązania umowy zdecydowała jednak klauzula o grze w europejskich pucharach.

Igor Jovović / fot. Mitteldeutscher BC

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>

– Jesteśmy zaskoczeni, nie byliśmy na taki ruch przygotowani. Do ostatniej chwili wspólnie przecież pracowaliśmy nad koncepcją drużyny na przyszły sezon. Trwały już zaawansowane rozmowy z nowymi zawodnikami – mówi Martin Geissler, menadżer niemieckiego klubu.

Igor Jovović mógł przejść do Stelmetu po zrealizowaniu 2 z 3 lat kontraktu, ponieważ jego umowa zawierała klauzulę o możliwości odejścia w przypadku oferty z klubu grającego w europejskich pucharach. Klub z Zielonej Góry ma – jak poinformowano niemieckich działaczy – zagrać w rozgrywkach EuroCup.

Jak powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Geissler, przedstawiciele Mitteldeutscher BC przez kilka dni próbowali przekonać Jovovicia do pozostania w klubie. Byli bardzo zadowoleni z jego dotychczasowej pracy i wyniku, jakim było spokojne utrzymanie w Bundeslidze. Trener z Czarnogóry był jednak nieugięty.

– Tak po ludzku rozumiemy ten wybór i chęć trenera, do gry w europejskich pucharach i walki o mistrzostwo. Chciał z tej szansy za wszelką cenę skorzystać, a nasze starania, aby przekonać go do pozostania były bezskuteczne – powiedział Geissler. Ujawnił przy okazji, że Stelmet zgłosił się z propozycją rozmów w ubiegłym tygodniu, a konkretna oferta dla Jovovicia wpłynęła we wtorek.

O podpisaniu kontraktu z Igorem Jovoviciem w czwartek oficjalnie poinformował Stelmet. Klub z Zielonej Góry związał się z 35-letnim trenerem umową na 2 sezony.

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>
POLECANE

Już po 3 kolejkach odchodzi trener Jacek Winnicki, cały zespół ukarano finansowo, rozwiązano kontrakty z Yancym Gatesem i Grzegorzem Surmaczem, a Jay Threatt i Nikola Jevtović zostali zawieszeni. W Ostrowie po tych czystkach trzeba będzie budować zespół od nowa.