JR Smith wyleciał z Cavs – szczerość nie popłaca

Share on facebook
Share on twitter

Cavaliers podjęli decyzję o pozbyciu się JR Smitha – podają amerykańscy dziennikarze. Powodem, który przesądził o rozstaniu była publiczna wypowiedź zawodnika o celowym tankowaniu drużyny z Cleveland.

JR Smith / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Nie sądzę, aby celem było wygrywanie. Nie chodzi o to, by zgarnąć tyle zwycięstw, ile się da. Celem jest rózwój i przegrywanie, aby zdobyć jak najlepszy pick w loterii – szczerze przyznał weteran Cavs w rozmowie z The Athletic i miarka się przebrała. Tym bardziej, że kilka tygodni wcześniej, zawodnik mówił już, że chętnie z klubu odejdzie, a teraz powtórzył, że nie chce być częścią planu, który nie zakłada rywalizowania o zwycięstwa.

– JR Smith nie będzie już aktywnie uczestniczył w treningach Cavs. Współpracuje z klubem jeśli chodzi o potencjalny transfer, będzie jedynie trenował indywidualnie – podał we wtorkowe popołudnie Joe Vardon, dziennikarz zajmujący się Cavaliers. Kilka godzin później klub oficjalnie potwierdził te słowa.

JR Smith (33 lata, 198 cm) rozgrywa swój 15. sezon w NBA, od 2015 roku gra w Cavs, z którymi zdobył swoje jedyne mistrzostwo. Podobnie jak cała drużyna, na początku rozgrywek prezentował się bardzo słabo – notował najsłabsze w karierze 6.7 punktu na mecz, trafiał 31% rzutów z dystansu. Znaleźć chętnego na jego kontrakt, warty prawie 15 mln dolarów za ten sezon, nie będzie łatwo.

Smitha ominie zatem też okazja, aby uczestniczyć w pierwszym meczu LeBrona Jamesa po odejściu z Cleveland. Już w tę środę na mecz z Cavs przyjeżdżają bowiem Los Angeles Lakers.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>
Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!