• Home
  • NBA
  • Jusuf Nurkić – Blazers zostają z „Bośniacką Bestią”

Jusuf Nurkić – Blazers zostają z „Bośniacką Bestią”

Share on facebook
Share on twitter

Pierwszy środkowy drużyny z Portland dogadał się z klubem – nowa umowa na 4 następne sezony opiewa na 48 milionów dolarów. Blazers przydadzą się jednak kolejne ruchy kadrowe.

Jusuf Nurkić (fot. Wikimedia Commons)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Jusuf Nurkić (211 cm) wciąż ma dopiero 23 lata, ale już sporo koszykarskich wydarzeń za sobą. Przyszedł do Portland wymieniony z Nuggets i od początku świetnie się sprawdził – nie tylko dzięki walorom w ataku i niezłej walce na tablicach, ale przede wszystkim wkładowi w obronę. Z nim w drużynie Blazers wreszcie poprawili defensywę.

W minionym sezonie, gdy runda zasadnicza w wykonaniu klubu z Oregonu, była bardzo pozytywnym zaskoczeniem (3. lokata na silnym Zachodzie) Nurkić notował średnie na poziomie 14.3 punktu, 9 zbiórek i 1.4 bloku. W drugiej połowie sezonu zagrał wyraźnie lepiej, zanotował double-double w 12 z ostatnich 19 spotkań i w Portland wciąż wierzą, że – przy nadal młodym wieku – nie pokazał jeszcze całego potencjału.

Czwarty sezon z kontraktu Nurkicia jest tylko częściowo gwarantowany. Bośniak zapewne pozostanie pierwszym środkowym zespołu, choć wszyscy spodziewają się postępów i rosnącej roli ubiegłorocznego debiutanta, Zacha Collinsa.

Tymczasem władze klubu w pierwszych tygodniach lata zrobiły szereg dziwnych ruchów. Po tym, gdy w drafcie sięgnięto po 2 zawodników obwodowych – Anfernee Simonsa i Gary’ego Trenta, a następnie zatrudniono jeszcze dwóch kolejnych: Setha Curry’ego i Nika Stauskasa, jednocześnie oddając wysokiego Eda Davisa do Brooklynu. Nikt nie wie, jaki jest cel gromadzenia aż tak dużej liczby niskich graczy (obecnie 8 w składzie), wypada czekać na kolejne ruchy Blazers.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>