Jusuf Nurkić – ale ten gość potrafi zagrać!

Share on facebook
Share on twitter

28 punktów, 20 zbiórek, 8 asyst i 6 bloków zaliczył Bośniak w wygranym 114:108 meczu z Philadelphia 76ers. Po transferze do Portland Trail Blazers gra naprawdę dobrze.

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

W Denver Nuggets, którzy po długich namysłach z dwójki bałkańskich środkowych postawili – i słusznie! – na Nikolę Jokicia, zrobiło mu się za ciasno, transfer do Portland był dla niego wybawieniem. A dla Blazers okazał się strzałem w dziesiątkę.

Po tygodniach przesiadywania na ławce w Nuggets, uwolniony ze smyczy Nurkić zaczął błyszczeć – w ośmiu meczach dla Blazers zdobywał średnio po 16,5 punktu, 9,6 zbiórki, 4,5 asysty oraz 1,8 bloku. A w czwartek rozegrał życiowe spotkanie.

23-letni Bośniak trafił 9 z 18 rzutów z gry, a także 10 z 13 wolnych. Środkowy Sixers Jahlil Okafor zatrzymał się na 16 punktach i 8 zbiórkach.

Blazers wygrali mecz po dogrywce, było to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Ekipa z Portland wciąż jest w grze o play-off, w pogoni za ósmymi Nuggets (29-35) są na czele grupy kilku drużyn, ich obecny bilans 28-35, w połączeniu z formą właśnie Nurkicia, daje nadzieję na awans.

https://www.youtube.com/watch?v=VTwXXtZfxf4

POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.