Już oficjalnie – Iffe Lundberg zawodnikiem CSKA Moskwa

Share on facebook
Share on twitter
To już nie zapowiedzi, a fakt – Gabriel „Iffe” Lundberg przeszedł z Enea Zastal Zielona Góra do CSKA Moskwa. W poniedziałek rano Duńczyk pożegnał się za pośrednictwem mediów społecznościowych ze starym klubem i jednocześnie przywitał z nowym
Gabriel Lundberg / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Przygoda 26-letniego rozgrywającego w Polsce była krótka, ale bardzo owocna. Od sierpnia Gabriel Lundberg wygrał z zielonogórską drużyną Superpuchar i Puchar Polski, a w Energa Basket Lidze zostawia ją na pozycji lidera, ze znakomitym dorobkiem 23 zwycięstw i 2 porażek.

Jednak to rewelacyjne występy w lidze VTB, gdzie Zastal z bilansem 10-8 zajmuje 6. pozycję, spowodowały zainteresowanie samego CSKA Moskwa, aktualnego mistrza Euroligi. Według nieoficjalnych informacji rosyjski klub zapłacił za wykup Duńczyka 300 tysięcy dolarów, sam zawodnik podpisał kontrakt do końca sezonu 2022/2023, w którym klub jednak zachował możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy.

Chciałem podziękować drużynie Zastalu za otrzymaną szansę. To był najfajniejszy okres w mojej karierze, nie tylko z powodu sukcesów zespołu, ale także z uwagi na bycie częścią wyjątkowej grupy ludzi. Zdobycie na zakończenie moich występów Pucharu Polski było jedynym możliwym zakończeniem – napisał Lundberg na swoim koncie na Twitterze.

26-letni Duńczyk został również oficjalnie przywitany w mediach społecznościowych CSKA Moskwa.

Jestem podekscytowany, że mogę rozpocząć nowy etap w mojej karierze. Od pewnego czasu możliwość gry w Eurolidze była moim celem i jestem bardzo szczęśliwy z jego realizacji – przywitał się „Iffe” z fanami CSKA.

WM

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.