Już oficjalnie – Luka Doncić z kontraktem na 4 lata w Mavs

Share on facebook
Share on twitter

Biurokracja trochę trwała, podpis w końcu został złożony. Luka Doncić oficjalnie został graczem Dallas Mavericks i teoretycznie może jeszcze zagrać w trwającej Lidze Letniej.

Luka Doncić / fot. Dallas Mavericks

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Klub z Teksasu czekał na załatwienie wszystkich formalności dotyczących rozwiązania kontraktu Słoweńca z Realem Madryt. W poniedziałek wieczorem Luka Doncić, numer 3 draftu, złożył w końcu podpis na debiutanckiej umowie, zgodnie z którą ma grać w Dallas przez 4 lata, do sezonu 2021-22.

Ile zarobi słynny nastolatek? Według komunikatu klubu, w pierwszym sezonie będzie to 5.5 miliona dolarów, w drugim 6.4 mln, w trzecim 6.7 miliona. Przed czwartym sezonem klub może podjąć decyzję – zapłacić 8.3 miliona dolarów, bądź zaoferować długoterminowe przedłużenie umowy, już wtedy nawet za maksymalne stawki.

Doncić ma już teraz prawo zagrać w Lidze Letniej, przyjechał zresztą z drużyną do Las Vegas. W wywiadach deklaruje, że miałby ochotę zagrać, ale przedstawiciele klubu raczej tonują nastroje. Wolą, aby odpoczął porządnie po poprzednim, wyczerpującym sezonie i trenował przed debiutem w NBA. Trener Rick Carlisle w poniedziałek nie wykluczył całkowicie występu Luki w Summer League, ale zaznaczył, że jeśli w ogóle, to najprawdopodobniej byłby to tylko 1 mecz.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi