Kacper Mynarski w Polpharmie – czas na przełamanie?

Share on facebook
Share on twitter

Polski skrzydłowy lubiący rzucać z dystansu zagra w Starogardzie. Po roku w Koszalinie Kacper Młynarski znalazł czwarty klub na przestrzeni czterech sezonów.

Kacper Młynarski (nr 32) / fot. Sportowiec.info, AZS Koszalin

Air Jordan Retro – zagraj w butach legendarnego Michaela! >>

Kacper Młynarski (26 lat, 202 cm) podpisał kontrakt z Polpharmą Starogard Gdański – poinformował we wtorek klub z Kociewia. Jest pierwszym istotnym nabytkiem zespołu przed nowym sezonem. Przebudowa jest spodziewana także dlatego, że ostatecznie potwierdziły się pogłoski o rozstaniu „Farmaceutów” z trenerem Miliją Bogiceviciem.

Młynarski w Koszalinie – po wcześniejszej grze w Tarnobrzegu i Włocławku – miał szansę być jednym z najważniejszych graczy, ale nie zaliczył rewelacyjnego sezonu, który można byłoby podsumować mianem „przełomu w karierze”. Przebywając na boisku średnio po 24 minuty notował 8.3 punktu oraz 4.2 zbiórki na mecz, trafiał 41.3% rzutów z gry, w tym 35.8 % z dystansu.

Najlepszy mecz w sezonie zagrał przeciwko Anwilowi, gdy trafił aż 6 z 8 rzutów za 3 punkty, ale miewał też spotkania na 1/10 czy 1/11 z gry. Podobnie jak cały AZS zaliczył też radykalny spadek formy w końcówce sezonu. Gra w Polpharmie będzie trochę odpowiedzią na to, jak należy oceniać jego faktyczny potencjał i umiejętności.

– Polpharma przedstawiła mi świetną ofertę. Od czasu pierwszej przygody z Kociewskimi Diabłami wszystko się zmieniło: przede wszystkim nabrałem doświadczenia. Starogard to dobry wybór, bo tutaj zawsze walczy się play-offy. Drużynie mogę zaoferować swoją uniwersalność, gdyż mogę grać na kilku pozycjach – powiedział Młynarski oficjalnej stronie klubu.

Air Jordan Retro – zagraj w butach legendarnego Michaela! >>
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi