Kadra U20 – drugie zwycięstwo Polaków

Dobra forma naszej młodzieżówki w sparingach. W rewanżowym spotkaniu z wyżej notowaną Grecją wygraliśmy 68:63. Daniel Gołębiowski trafił aż 6 rzutów za 3 punkty.

Daniel Gołębiowski (fot. PZKosz.pl)

Wielka obniżka – nie przegap rewelacyjnych cen w Sklepie Koszykarza! >>

Dwa mecze i dwa zwycięstwa – to bilans reprezentacji Polski w rozgrywanych w Pruszkowie meczach kontrolnych z Grecją. Polacy w środę pokonali zespół z południowej Europy 72:66, dzień później było 68:63.

Tak jak bohaterem pierwszego meczu był Łukasz Kolenda, w drugim błysnął Daniel Gołębiowski, rzucający Polpharmy Starogard Gd. W całym meczu trafił doskonałe 6/9 rzutów z dystansu, notując 20 punktów i 4 zbiórki.

Dobry mecz zagrał także Jakub Kobel, który miał 16 punktów i 4 asysty, wymuszając aż 9 przewinień. Podkoszowy Adrian Bogucki skończył mecz z double – double, zapisując 12 punktów i 10 zbiórek. Kolenda tym razem miał 7 pkt. i 3 asysty.

W porównaniu do pierwszego meczu czwartkowe spotkanie było bardziej wyrównane, częściej zmieniało się też prowadzenie. Tym razem Grecy przewagę stracili już w połowie pierwszej kwarty, ale po zmianie stron Polacy mieli problem w ataku – drużyna oddała aż 31 rzutów z dystansu, zanotowała aż 21 strat. Na szczęście, w kluczowych momentach, zdecydowała dobra obrona.

Polacy rozpoczęli właśnie przygotowania do turnieju Dywizji B, który w w dniach 13-22 lipca odbędzie się w Sofii. W fazie grupowej rywalizacji będziemy grać z: Finlandią, Kosowem, Gruzją i Portugalią.

Polska – Grecja 68:63 (12:12, 21:14, 11:20, 24:17)