PRAISE THE WEAR

Kahlil Dukes potrafi! Rekord trójek przeciwko Kingowi (WIDEO)

Kahlil Dukes potrafi! Rekord trójek przeciwko Kingowi (WIDEO)

W ostatni weekend Kahlil Dukes w meczu z Kingiem Szczecin trafił 8 z 10 rzutów za 3 punkty, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. Rozgrywający Legii wyraźnie się rozkręca – w ostatnich 5 meczach zdobywał średnio po 23,6 punktu.
Kahlil Dukes / fot. Marcin Bodziachowski, legiakosz.com

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Swoją przygodę z PLK Kahlil Dukes rozpoczął od nieudanych występów, głównie pod względem strzeleckim. Rozgrywający Legii w pierwszych 6 meczach trafił ledwie 23 rzuty z gry na 80 prób, czyli 28,8%, w tym 10 na 39 za 3 punkty, czyli 25,6%.

Od tamtej pory jest jednak znaczna poprawa – Dukes w ostatnich 5 meczach zdobywał średnio 23,6 punktu mając przy tym w każdym z tych spotkań przynajmniej 50% z gry. Najlepszy występ Amerykanin zaliczył w ostatni weekend przeciwko Kingowi Szczecin – zdobył 30 punktów trafiając przy tym 8 trójek na świetnej skuteczności (10 prób).

.

8 celnych rzutów za 3 punkty to jak na razie rekord tego sezonu jeśli chodzi o pojedynczy mecz. 7 trójek rzuciło za to aż 5 graczy – Filip Put, Dominic Artis, Michał Michalak, Ricky Ledo i Raymond Cowels. 

W poprzednim sezonie rekord należał do Jamesa Florence’a, który ustanowił także w meczu z Kingiem Szczecin. MVP poprzednich rozgrywek trafił zza łuku aż 10 razy i do historycznego rekordu, który należy do pary Kenny’ego Williamsa (sezon 98/99) i Drażena Tankosicia (sezon 00/01), zabrakło mu jednego trafienia. Historyczne rekordy PLK znajdziesz TUTAJ>>

GS

.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.