• Home
  • PLK
  • Kamau Stokes – ciekawy debiutant w Polpharmie

Kamau Stokes – ciekawy debiutant w Polpharmie

Share on facebook
Share on twitter

Absolwent uniwersytetu Kansas State, z którym 3 lata z rzędu miał okazję grać w turnieju finałowym March Madness, Kamau Stokes, został nowym rozgrywającym Polpharmy Starogard Gdański. Amerykanin zastąpi Justina Bibbinsa.

Kamau Stokes / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kamau Stokes (23 lata, 183 cm) w profesjonalnej koszykówce będzie dopiero debiutował. Ostatnie 4 lata spędził na uniwersytecie Kansas State, z którym w trzech poprzednich sezonach miał okazję grać w turnieju finałowym March Madness.

W minionym roku Stokes zdobywał średnio 11 punktów, rozdawał 3,3 asysty i trafiał 36% rzutów za 3 punkty w 32 minut spędzane na parkiecie (w 33 meczach). Jego Kansas State tym razem jednak zakończyło sezon przedwcześnie.

Stokes rozpocznie swoją profesjonalną karierę w Polsce, w Polpharmie Starogard Gdański. Amerykanin zastąpi Justina Bibbinsa, który był w poprzednim sezonie liderem „Kociewskich Diabłów”.

Kamau jest trochę wyższy niż Bibbins, ale i tak raczej należy do filigranowych rozgrywających. Podobnie jak poprzednik jest szybki, potrafi dobrze obsłużyć partnerów dobrymi podaniami, a większość swoich rzutów oddaje z dystansu. Może być jednak kłopotem w zespołowej defensywie, gdzie jego warunki fizyczne będą działały na jego niekorzyść.

Jest to trzeci gracz zagraniczny w zespole z Starogardu Gdańskiego. Wcześniej kontrakty podpisali Silas Melson i Isaiah Wilkins.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>