Kamień milowy Adama Waczyńskiego – już 150 meczów w ACB!

Kapitan naszej reprezentacji od 2014 roku kontynuuje piękną karierę na parkietach hiszpańskiej ACB. W ostatni weekend zaliczył swój 150. występ w tej lidze, a jego Unicaja Malaga wygrała 74:63 z poprzednim klubem Polaka – Rio Natura Monbus Obradairo.

Adam Waczyński / fot. Euroleague

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Adam Waczyński (29 lat, 198 cm) rozgrywa właśnie swój trzeci sezon w klubie z Malagi. W ostatnim spotkaniu po raz 150 wybiegł na parkiet ligi hiszpańskiej.

Do Unicaji przeniósł się z Rio Natura Monbus Obradoiro, gdzie zaczynał swoją zagraniczną karierę po wyjeździe z Polski, konkretnie z Trefla Sopot. W niedzielę, w swoim jubileuszowym występie wybiegł na parkiet właśnie przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Unicaja wygrała 74:63, a kapitan reprezentacji Polski zdobył 7 punktów w 22 minuty gry. Unicaja obecnie zajmuje 5. miejsce w lidze hiszpańskiej i ma taki sam bilans (15-9), co czwarta Valencia.

W lidze hiszpańskiej:

2014/15 Rio Natura Monbus Obradoiro 34 mecze, średnio 21 minut, 12,5 punktu i 41% za 3
2015/16 Rio Natura Monbus Obradoiro 27 meczów, średnio 26 minut, 14,6 punktu i 42% za 3
2016/17 Unicaja Malaga 30 meczów, średnio 18,5 minuty, 8 punktów i 44% za 3
2017/18 Unicaja Malaga 35 meczów, średnio 18 minut, 8,2 punktu i 42% za 3
2016/17 Unicaja Malaga 24 meczów, średnio 17,8 minuty, 5,9 punktów i 33% za 3

Z Unicają Malaga Adam miał także okazję grać w Eurolidze i dwukrotnie w Eurocup. W tym sezonie jego zespół odpadł w tych rozgrywek w ćwierćfinale z Albą Berlin.

Świetny mecz Francji, ale i fatalna końcówka Amerykanów. Drużyna z Europy postawiła się w pojedynku z USA, wygrywając 83-76 po znakomitym meczu m.in. Evana Fourniera. Nieudanie zaczyna się więc próba zdobycia czwartego z rzędu olimpijskiego złota przez Amerykanów.
25 / 07 / 2021 16:15

Kamil Chanas rozmawia z Michałem Gabińskim ze Śląska Wrocław o karierze, koszykówce i mediach. Później Radosław Hyży oraz łączenie na żywo z Tokio – z trenerem reprezentacji Polski 3×3 Piotrem Renkielem przed rozpoczęciem Igrzysk.
23 / 07 / 2021 20:59
To było przesądzone, a dziś pojawił się oficjalny komunikat. Zastal Enea BC Zielona Góra w kolejnym sezonie ponownie zagra w rosyjskiej lidze VTB. W porównaniu do poprzednich rozgrywek, stawka zmniejszyła się o 1 drużynę – tym razem łącznie będzie ich 12.
Wracający po pięciu latach przerwy do europejskich pucharów Śląsk Wrocław poznał rywali w nadchodzącym sezonie EuroCup. Wojskowi trafili do grupy z takimi klubami jak Partizan Belgrad, Joventut Badalona (Hiszpania) czy Lokomotiw Kubań (Rosja). Oznacza to, że do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie m.in. legendarny Zeljko Obradovic, nowy trener drużyny ze stolicy Serbii.
Wreszcie forma kadry 3×3, na jakąś czekaliśmy w Tokio! Reprezentacja Polski w świetnym stylu pokonała Rosję 21:16 i po dwóch dniach turnieju ma bilans 2-2. Doskonały mecz zagrał Paweł Pawłowski, ale trzeba pochwalić cały zespół.
25 / 07 / 2021 12:17