Kamil Chanas w Lesznie – raz jeszcze powalczy o PLK

Share on facebook
Share on twitter

Weteran ligowych parkietów zostaje na drugi sezon w Jamalex Polonii Leszno. Kamil Chanas ma być liderów zespołu, który znów powinien być w czołówce 1. ligi.

Kamil Chanas / fot. Kacper Salamon Fotografia

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Kamil Chanas (33 lata, 190 cm) po aż 14 latach spędzonych na boiskach ekstraklasy, obiegły sezon zagrał w Lesznie. Awansu do PLK nie udało się osiągnąć, w półfinale rozgrywek silniejszy (3:1 w serii) okazał się Sokół Łańcut. Klub z Wielkopolski poinformował w czwartek, że przedłużył umowę z doświadczonym rzucającym obrońcą.

W ubiegłych rozgrywkach w barwach Polonii wystąpił w 38 spotkaniach, grając po ponad 30 minut na mecz. Notował średnie na poziomie 17.2 punktu oraz 3.1 asysty, trafił z gry 44.3 % rzutów, w tym 32.7 % z dystansu.

Na początku lipca, prowadzony przez Łukasza Grudniewskiego zespół, informował, że w drużynie nie tylko zostaje Stanferd Sanny, ale dołączy również jego brat – Marc Sanny, który ostatnio grał w 1. lidze w Nysie Kłodzkiej. Z drużyną rozstali się za to: Maciej Rostalski, który przeszedł do Biofarmu Poznań oraz Jakub Kobel, który spróbuje sił w MKS Dąbrowa.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>