PRAISE THE WEAR

Kamil Chanas wróci do ekstraklasowego klubu?

Kamil Chanas wróci do ekstraklasowego klubu?

Kamil Chanas ponownie w barwach Zastalu? Czemu nie! 37-latek może wrócić do Zielonej Góry w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Kamil Chanas / fot. Rycerze Rydzyna

Podczas ostatniego odcinka Strefy Chanasa gospodarz programu zdradził, że niedawno otrzymał bardzo ciekawą propozycję. Do Kamila Chanasa zadzwonił Janusz Jasiński, właściciel Enea Zastalu BC. W Zielonej Górzą chcą, aby były reprezentant Polski reprezentował klub w Lotto Lidze 3×3.

37-latek nie wyklucza przystąpienia do rozgrywek. Przyznaje, że już wcześniej myślał o występach w ramach nowej dyscypliny. Zresztą, namawiał go do tego m.in. Adrian Mroczek-Truskowski, czyli trener młodzieżowej reprezentacji w koszykówce 3×3, członek ekstraklasowego sztabu Śląska Wrocław, a prywatnie przyjaciel Kamila Chanasa.

Zawodnik spędził w Zielonej Górze kilka sezonów. Wspomina, że jego wizytom w hali CRS zawsze towarzyszą miłe spotkania z lokalnymi kibicami. Teraz ma szansę, by znów założyć koszulkę Zastalu. – Zadzwonił do mnie pan Janusz Jasiński oraz trener Oliver Vidin. Dostałem zaproszenie, żebym zagrał w ich drużynie 3×3. Powiedziałem trenerowi, że chyba zagram na piątce, bo przybyło mi kilogramów (śmiech). Dziękuję za zaproszenie. Na chwilę obecną myślę o tym, ale nie wiem, czy zdążę się przygotować. Dajcie mi czas, planuję poprawę. Może was zaskoczę! – mówił z uśmiechem na ustach sam zainteresowany.

Niewykluczone, że inne kluby PLK zdecydują się na podobne ruchy. Przypomnijmy – każdy zespół potrzebuje minimum czterech pełnoletnich Polaków. Co ciekawe, nie muszą to być gracze reprezentujący ich w Energa Basket Lidze. Już teraz kibice żartobliwie tworzą wymarzone składy – jeden z nich wskazał na tercet… Zieliński, Bibbs, Mroczek-Truskowski.

Rozgrywki Lotto Ligi 3×3 ruszą już 12 listopada. Pierwszy turniej odbędzie się w Lublinie.

Piotr Janczarczyk

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami