Kamil Łączyński najlepiej podającym Ligi Mistrzów

Share on facebook
Share on twitter

Rozgrywający Anwilu okazał się zwycięzcą klasyfikacji asyst w fazie grupowej Champions League. Z wynikiem 7.8 asysty na mecz, Kamil Łączyński wyprzedził wielu słynnych konkurentów.

Norris Cole i Kamil Łączyński / fot. Basketball Champions League

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

To nie lada sukces zawodnika Anwilu. W 12 spotkaniach, w których wystąpił, Kamil Łączyński zanotował łącznie 94 asysty, co dało średnią 7.8 na mecz – najlepszą w całej Lidze Mistrzów. Kapitan drużyny z Włocławka czterokrotnie notował dwucyfrową liczbę decydujących podań, a jego rekord to 14 asyst, zanotowane w pojedynku z niemieckim Ludwigsburgiem.

Wygrywając klasyfikację asyst, Kamil wyprzedził wielu cenionych zawodników. Drugi (średnia 7.4) był Aaron Johnson z Ventspils, trzeci Tamir Blatt (syn trenera Davida Blatta, 6.8), a czwarty słynny Norris Cole (Avellino, 6.6).

W pozostałych ważnych kategoriach statystycznych gracze Anwilu się nie wyróżnili. Najlepszym strzelcem był Michał Michalak ze 13.4 pkt. na mecz, co dało 32. miejsce w rozgrywkach. Najlepiej zbierający Josip Sobin (średnia 4.9) by na 59. pozycji w LM. Chorwata można wyróżnić za skuteczność z gry – jego 53.9 % to 11. wynik wśród wszystkich graczy.

Ciekawostka negatywna? Anwil był drużynowo na dopiero 30/31 pozycji (na 32 zespoły) w skuteczności rzutów wolnych, trafiając łącznie tylko 67.7% z nich.

Wszystkie statystyki obecnej edycji Ligi Mistrzów można znaleźć TUTAJ >>

TS

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.