Kamil Łączyński z Anwilu do Śląska

Share on facebook
Share on twitter

Niechciany w zespole dwukrotnego mistrza Polski, reprezentacyjny rozgrywający przenosi się do Wrocławia. Kamil Łączyński podpisał roczny kontrakt z wracającym do ekstraklasy Śląskiem.

Kamil Łączyński / fot. Basketball Champions League

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kamil Łączyński (30 lat, 183 cm) ma za sobą cztery lata gry we Włocławku, z czego ostatnie dwa kończyły się mistrzostwem Polski. „Łączka” był ważną postacią tych sukcesów, o czym świadczy m.in. MVP Finałów w 2018 roku.

W ostatnim sezonie Kamil miał okazję zadebiutować w europejskich pucharach – Lidze Mistrzów, gdzie został najlepszym podającym fazy grupowej – 7,8 asysty. W PLK, w 39 meczach rozegranych dla Anwilu w rozgrywkach 2018/19, notował średnio 5,7 punktu (29% za 3) i 6,2 asysty w niecałe 24 minuty gry.

Zaledwie kilka dni po zdobyciu mistrzostwa okazało się jednak, że Kamil dłużej we Włocławku grać nie będzie. Anwil wykorzystał opcję buyoutu w kontrakcie Łączyńskiego, który stał się tym samym wolnym agentem. Teraz już wiemy, że ostatecznie „Łączka” wylądował w Śląsku Wrocław.

To bardzo duże wzmocnienie beniaminka PLK, którego skład do tej pory raczej nie przekonywał. Z Łączyńskim w składzie, Śląsk może teraz mierzyć wyżej niż tylko w utrzymanie – może nawet w walkę o playoff?

Obecnie Kamil przygotowuje się z reprezentacją Polski do mistrzostw świata w Chinach. Wygląda na to, że obecnie walczy o ostatnie miejsce w dwunastce na turniej z Łukaszem Kolendą.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>