Kamil Łączyński zostaje – jest skład Polski na mundial!

Kamil Łączyński zostaje – jest skład Polski na mundial!

Share on facebook
Share on twitter

Jednak to Kamil Łączyński, a nie młody Łukasz Kolenda, znalazł się w dwunastce wybranej przez Mike’a Taylora na mistrzostwa świata. Zgodnie z przypuszczeniami poza kadrą znalazł się także Mathieu Wojciechowski.

Kamil Łączyński / fot. FIBA Europe

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Patrząc na ostatnie sparingi reprezentacji i rotację na jaką zdecydował się Mike Taylor można było przypuszczać, że walka o ostatnie miejsce w dwunastce na mistrzostwa świata odbywa się między Kamilem Łączyńskim i Łukaszem Kolendą.

Ostatecznie w składzie na mundial znalazł się aktualny mistrz Polski, dużo bardziej doświadczony Łączyński. Kamil grał w ostatnim sparingu z Czarnogórą i także pomoże reprezentacji na mistrzostwach świata.

Drugim zawodnikiem, który znalazł się poza kadrą na mundial jest Mathieu Wojciechowski. Skrzydłowy Śląska Wrocław otrzymywał bardzo mało szans w sparingach, a na jego pozycjach bardzo ciężko jest o przebicie się do podstawowej rotacji.

W dwunastce na mistrzostwa świata znaleźli się:
Aleksander Balcerowski
Aaron Cel
Karol Gruszecki
Adam Hrycaniuk
Łukasz Koszarek
Damian Kulig
Kamil Łączyński
Dominik Olejniczak
Mateusz Ponitka
A.J. Slaughter
Michał Sokołowski
Adam Waczyński

GS
POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53