Kamil Łączyński zostaje – jest skład Polski na mundial!

Share on facebook
Share on twitter

Jednak to Kamil Łączyński, a nie młody Łukasz Kolenda, znalazł się w dwunastce wybranej przez Mike’a Taylora na mistrzostwa świata. Zgodnie z przypuszczeniami poza kadrą znalazł się także Mathieu Wojciechowski.

Kamil Łączyński / fot. FIBA Europe

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Patrząc na ostatnie sparingi reprezentacji i rotację na jaką zdecydował się Mike Taylor można było przypuszczać, że walka o ostatnie miejsce w dwunastce na mistrzostwa świata odbywa się między Kamilem Łączyńskim i Łukaszem Kolendą.

Ostatecznie w składzie na mundial znalazł się aktualny mistrz Polski, dużo bardziej doświadczony Łączyński. Kamil grał w ostatnim sparingu z Czarnogórą i także pomoże reprezentacji na mistrzostwach świata.

Drugim zawodnikiem, który znalazł się poza kadrą na mundial jest Mathieu Wojciechowski. Skrzydłowy Śląska Wrocław otrzymywał bardzo mało szans w sparingach, a na jego pozycjach bardzo ciężko jest o przebicie się do podstawowej rotacji.

W dwunastce na mistrzostwa świata znaleźli się:
Aleksander Balcerowski
Aaron Cel
Karol Gruszecki
Adam Hrycaniuk
Łukasz Koszarek
Damian Kulig
Kamil Łączyński
Dominik Olejniczak
Mateusz Ponitka
A.J. Slaughter
Michał Sokołowski
Adam Waczyński

GS
NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57