PRAISE THE WEAR

Jak Karnowski pogrążył Anwil – wielki mecz Przemka w PLK

Jak Karnowski pogrążył Anwil – wielki mecz Przemka w PLK

Mnóstwo efektownych wsadów i niesamowity rzut na dogrywkę. Miał dopiero 18 lat i nie nosił brody. Przed odejściem do NCAA Przemysław Karnowski szalał w Tarnobrzegu.

Przemysław Karnowski / fot. nadwisla24.pl, plk.pl

Szukasz butów retro – sprawdź w Sklepie Koszykarza >>

Mecze Siarki i Anwilu w ostatnich latach obfitowały w interesujące historie, ale najbardziej niezwykłe spotkanie w Tarnobrzegu odbyło się 19 listopada 2011 roku. Zespół z Włocławka był oczywiście murowanym faworytem, ale na drodze stanął mu 18-letni Przemysław Karnowski, który zagrał wówczas swój najlepszy mecz w PLK.

W prowadzonej wówczas przez Dariusza Szczubiała Siarce grali – oprócz Karnowskiego – tacy gracze jak (szczupły!) Josh Miller, LaMarshall Corbett czy Nicholas Doaks. Z rozpoznawalnych Polaków byli Marek Piechowicz i Wojciech Barycz.

W Anwilu były to czasy Emira Mutapcicia, a w składzie włocławian występowali m.in. Dardan Berisha i Krzysztof Szubarga. Kluczowymi cudzoziemcami byli John Allen i Corsley Edwards. W swojej najlepszej formie był także Seid Hajrić.

Mecz w Tarnobrzegu cały czas był wyrównany, aż do dramatycznej końcówki. Anwil prowadził 93:90 na 2.9 sekundy przed końcową syreną. Akcja nie wyglądała na rozrysowaną pod Karnowskiego, ale piłka – po tym jak potknął się Szubarga – trafiła właśnie do Przemka. Ten oddał doskonały rzut i doprowadził do dogrywki, po której niespodziewanie zwyciężyła Siarka 109:104.

W całym meczu, 18-letni wówczas Karnowski zdobył 27 punktów i miał 6 zbiorek. Trafił 9/15 z gry i tę jedną, najważniejsza trójkę. Zobaczcie jak to wyglądało:

Statystyki z tego meczu – TUTAJ>>

To był prawdopodobnie najlepszy mecz Karnowskiego w PLK przed wjazdem do NCAA, ale nie był to jego rekord punktowy. Pod koniec tego samego sezonu, 14 kwietnia 2012 r. w meczu z AZS Politechnika Warszawska zdobył aż 35 punktów, trafiając rewelacyjne 17 z 19 rzutów z gry.

PG

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.