Karnowski szaleje – znów świetny mecz!

Przemysław Karnowski i Nigel Williams-Goss poprowadzili Gonzaga Bulldogs do zwycięstwa numer 27 w sezonie zasadniczym NCAA. Tym razem pokonani zostali San Francisco Dons 96:61.

(Fot. Wikipedia)

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

Końcowy wynik może wskazywać, że spotkanie było jednostronne, ale pierwsza połowa była naprawdę wyrównana. Dons nawet prowadzili w niej, a Bulldogs nie byli w stanie ich zatrzymać. Rywale trafiali na 50% skuteczności i sprawiali już drugi raz w tym sezonie sporo kłopotów drużynie ze Spokane. W pierwszym spotkaniu było 95:80 dla Gonzagi.

Teraz ponownie Dons w pierwszej połowie byli nie do zatrzymania w ataku. Dopiero po przerwie Mark Few zaordynował mocniejszą obronę i rywale trafili tylko 5 z 20 rzutów do końca spotkania.

Drużynę do zwycięstwa poprowadził Nigel Williams-Goss, który na przełomie obu połów rzucił 11 punktów w trakcie serii 15-2, która pozwoliła zbudować przewagę Bulldogs. W całym meczu uzbierał 30 punktów.

Karnowski ponownie był nie do zatrzymania w grze podkoszowej. W całym meczu uzbierał 23 punkty, do których dołożył 7 zbiórek i 2 bloki. Co jednak bardziej imponujące w jego wykonaniu, trafił 9 z 10 rzutów wolnych. W całym sezonie trafia zaledwie 57,9%, co i tak jest jego najlepszym wynikiem w NCAA.

Gonzaga jest bliska idealnego sezonu zasadniczego, zakończonego bez porażki. Brakuje im jeszcze 3 wygranych. Najbliższe spotkanie rozegrają w sobotę z uczelnią Pacific. Potem jeszcze zagrają z San Diego i BYU.

Piotr Zarychta, Twitter

Bezapelacyjnie hitem koszykarskie tygodnia będą mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do Eurobasketu 2021. Nasza drużyna w czwartek zagra z Izraelem, a w niedzielę z Hiszpanią – oba spotkania transmitować będzie TVP Sport. W niedzielę wieczorem zobaczymy też wielki szlagier w NBA, mecz Boston Celtics vs. Los Angeles Lakers.

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21
Wszyscy widzą, że Los Angeles Clippers traktują sezon regularny nieco po macoszemu. Od czasu do czasu zdarzają się im grubsze wpadki, a zwłaszcza obrona nie funkcjonuje aż tak dobrze, jak to się wydawało przed sezonem. Czy takie problemy mogą zaszkodzić drużynie z LA również w playoff?
17 / 02 / 2020 18:50
17 / 02 / 2020 11:06