Karnowski na wylocie? Andorra szuka chętnych

Share on facebook
Share on twitter

Polski środkowy w ostatnich dnach był oferowany innym klubom przez MoraBanc – podają hiszpańscy dziennikarze. Przemysław Karnowski nie grał przez ostatnie 2 miesiące, na skutek kontuzji kostki.

Przemysław Karnowski (fot. FIBA.com)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

– Pojawienie się w zespole Landinga Sane i jego postawa, spowodowały, że Karnowski znalazł się na rynku. Oferowano go m.in. ASVEL Villeurbanne oraz Joventutowi Badalona. Umowa na horyzoncie?napisał na Twitterze Chema de Lucas, dziennikarz serwisu Gigantes del Basket.

Po kontuzji Przemysława Karnowskiego zespół z Andory podpisał kontrakty z dwoma nowymi, typowymi centrami. W styczniu do zespoły doszli Francuz Landing Sane z włoskiej Reggiany oraz Colton Iverson, Amerykanin, który ostatnio grał w Maccabi tel Aviv. W drużynie jest także senegalski środkowy Moussa Diagne, więc Polak stał się czwartym podkoszowym w rotacji. Klub aż tylu wysokich nie potrzebuje, pytanie zatem, z kogo postanowi zrezygnować.

Polski środkowy (24 lata, 216 cm) w tym sezonie ACB w 13 spotkaniach spędzał na boisku średnio po ok. 16 minut. Zdobywał 7.5 punktu na mecz, notował 2.5 zbiórki i 0.6 asysty. Trafiał 60% rzutów z gry oraz 45% wolnych. W europejskich pucharach (EuroCup) wypadał na zbliżonym poziomie.

Karnowski przebywa teraz na zgrupowaniu reprezentacji Polski, przed piątkowym meczem z Kosowem we Włocławku. W rozmowie z serwisem KoszKadra mówił we wtorek, że kontuzja, której doznał w grudniu, jest już wyleczona, trenuje normalnie i powinien być w 100% gotowy do gry.

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>