Karuzela w Polpharmie – trener Lichtański zwolniony

Share on facebook
Share on twitter
Bilans 0-4 i rozczarowująca - zdaniem władz klubu - postawa Polpharmy sprawiła, że z pracą pożegnał się trener Marcin Lichtański. Zespół ze Starogardu Gdańskiego poszukuje nowego szkoleniowca.
Marcin Lichtański / fot. S. Kowalski, Polpharma Starogard Gd.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Polpharma w tym sezonie zbyt wielkich celów nie ma, bo i klubowy budżet na to nie pozwala. Patrząc na skład wiadome było, że starogardzianie o nic więcej jak o utrzymanie grać nie będą, jednak ciężko było się spodziewać, że nerwowo zrobi się tak szybko.

Po 4 meczach, wszystkich przegranych, z pracą pożegnał się debiutujący w roli pierwszego szkoleniowca Marcin Lichtański (w poprzednim sezonie był asystentem Artura Gronka).

Mecz wyjazdowy w trzeciej kolejce z Treflem Sopot dał nadzieję, że Polpharma idzie w dobrą stronę – w końcu była dogrywka. Jednak ostatnie domowe starcie z GTK Gliwice było na tyle rozczarowujące (porażka 70:89), że władze klubu zdecydowały się nie czekać i już teraz zwolniły trenera (na co była także spora presja ze strony kibiców).

Póki co nie ma jeszcze wybranego następcy. Według opinii panujących na rynku, Polpharma raczej chciałaby ponownie zatrudnić polskiego szkoleniowca – jednym z pojawiających się w plotkach nazwisk jest Marek Łukomski.

Warto także przypomnieć, że w ostatnich dniach doszło także do zmiany na pozycji rzucającego obrońcy. W miejsce słabiutkiego Darnella Edge’a wskoczył Jonathan Williams (więcej TUTAJ>>).

RW

POLECANE

tagi