Katastrofa JR Smitha – przegapili szansę na wygraną

Share on facebook
Share on twitter

Ta akcja będzie się za nim ciągnęła już do końca życia. JR Smith zdecydowanie za długo trzymał piłkę, przez co Cavs nie mogli oddać rzutu na zwycięstwo, a potem przegrali 1 mecz finału z Warriors po dogrywce. 

Super nowości w Sklepie Koszykarza – nie przegap okazji! >> 

To była gigantyczna szansa na sensacyjne zwycięstwo gości z Cleveland. Na 4.7 sekundy przed końcem Cavs przegrywali 1 punktem i mieli 2 rzuty wolne. George Hill nie trafił jednak drugiego z nich. Piłkę zebrał w ataku JR Smith i zamiast dobić lub podać, wyprowadził ją daleko od kosza, poza linię rzutów za 2 punkty. Najprawdopodobniej myślał, że Cavs prowadzą…

Cały świat zaniemówił, a potem posypały się, zwłaszcza w Internecie zarzuty pod adresem gracza Cavs, który faktycznie nie popisał się w tym momencie boiskową inteligencją. Trener Tyronn Lue potwierdził, że Smithowi wydawało się, iż jego zespół prowadzi i wystarczy przytrzymać piłkę.

Sam zawodnik tłumaczył po meczu (relacja TUTAJ >>) , że wiedział, jaki jest rezultat, ale szukał lepszej pozycji do rzutu, ewentualnie czekał na wzięcie przez Cavs jeszcze przerwy na żądanie. Zespół z Cleveland nie oddał rzutu, a potem przegrał w dogrywce. Feralna akcja wyglądała tak:
POLECANE

Już po 3 kolejkach odchodzi trener Jacek Winnicki, cały zespół ukarano finansowo, rozwiązano kontrakty z Yancym Gatesem i Grzegorzem Surmaczem, a Jay Threatt i Nikola Jevtović zostali zawieszeni. W Ostrowie po tych czystkach trzeba będzie budować zespół od nowa.