Kawhi Leonard w Toronto – Raptors nie chcieli DeRozana

Share on facebook
Share on twitter

Rozmowy między Spurs i Raptors już zakończone – Kawhi Leonard ma zostać graczem zespołu z Kanady, w zamian za pakiet zbudowany wokół DeMara DeRozana. Czekamy na szczegóły transakcji.

DeMar DeRozan / fot. wikimedia commons

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

Jak podaje Adrian Wojnarowski, kluby poinformowały już obu zainteresowanych zawodników, że umowa stała się faktem. DeMar DeRozan zdążył już nawet dać do zrozumienia w mediach społecznościowych, że nie byłby zbyt zadowolony ze zmiany klubu.

Spurs próbowali dogadać się z wieloma zespołami w ciągu ostatnich tygodni, ale porozumienia wciąż nie było, ponieważ zazwyczaj żądali bardzo dużo. W wielu klubach panują zrozumiałe obawy odnośnie Kawhiego Leonarda – nawet nie tylko o perspektywę jego odejścia po roku czy też konieczności zapłacenia maksymalnego kontraktu. Wątpliwości budzą faktyczny stan jego zdrowia i specyficzne zachowanie w ostatnich miesiącach.

Raptors próbują najwyraźniej dokonać jakiegoś ruchu, który pozwoli im na odniesienie sukcesu także w playoff. DeRozan był w ostatnich sezonach liderem zespołu z Toronto – w minionych rozgrywkach notował średnie na poziomie 23 punktów i 5.2 asyst.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że według doniesień amerykańskich mediów, Leonard wcale nie ma specjalnej ochoty na grę w Kanadzie. To oznaczałoby, że Raptors ściągnęliby go tylko na 1 sezon, a ich motywacją byłoby uwolnienie się od kontraktu DeRozana, z którym (najwyraźniej…) nie chcą wiązać przyszłości. Jego umowa ma obowiązywać jeszcze przez 3 lata i opiewa na prawie 84 miliony dolarów.

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi