Kawhi Leonard stał się bestią – co za początek!

Kawhi Leonard stał się bestią – co za początek!

Share on facebook
Share on twitter

Odszedł Tim Duncan, ale San Antonio Spurs szybko zyskali nowego lidera. Kawhi Leonard nie pozostawia wątpliwości, że to teraz jego zespół.

(Fot. Wikimedia Commons)
(Fot. Wikimedia Commons)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Do NBA wszedł w 2011 roku, po cichu. Najpierw był specjalistą od obrony, potem jedną z najważniejszych opcji w ataku. Teraz wyrasta na lidera pod każdym względem, choć w zespole są przecież LaMarcus Aldridge i wciąż solidni weterani – Pau Gasol, Tony Parker, Manu Ginobili.

Początek sezonu 25-letni Leonard ma znakomity – w Oakland zdobył 35 punktów, w Sacramento 30. W dwóch meczach miał po 8 zbiórek i asyst oraz 10 przechwytów. Spurs oba spotkania oczywiście wygrali, a ich skrzydłowy szybko zaczął być wymieniany w gronie kandydatów do nagrody MVP.

Leonard robił w tych meczach wszystko to, do czego nas przyzwyczaił, ale jest pewna nowość – wiele akcji Spurs było granych na niego, pozostali gracze zbiegali na drugą stronę, by zrobić mu miejsce, co Gregg Popovich sugestywnie pokazywał np. w Sacramento.

Oczywiście Spurs Popovicha nigdy nie będą zespołem uzależnionym od jednego gracza – wymiana pozycji, mnogość podań, świetne rozrzucenie piłki po obwodzie wciąż będą znakami firmowymi. Ale piłka w rękach Leonarda będzie częściej, bo po prostu musi – żal byłoby nie wykorzystać takiej bestii.

Dlatego zanosi się na kolejny imponujący postęp w grze Leonarda, którego średnia punktowa rośnie przecież od debiutanckiego sezonu 2011/12: 7,9 – 11,9 – 12,8 – 16,5 – 21,2.

On po prostu zaczyna mi mówić, co chce robić. Bierze piłkę, odsyła gracza stawiającego zasłonę. Decyduje, czy chce grać jeden na jednego, bardziej szuka też rzutów. Wie, że dostał zielone światło i to robi różnicę. Kawhi jest bardziej pewny siebie, bardziej agresywny i bardziej głodny punktów niż kiedyś – mówi Popovich.

Kawhi Leonard wymiata w takich butach – też możesz je mieć >>

ŁC

POLECANE

tagi

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
28 / 02 / 2020 9:48

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08