Kawhi Leonard w wielkiej formie – Raptors pokonują Jazz

Kawhi Leonard zdobył najlepsze w karierze 45 punktów, przy niezwykłej skuteczności 16/22 z gry, a Raptors wygrali z Utah Jazz 122:116. Zespół z Toronto jest coraz bliżej odzyskania 1. miejsca na Wschodzie, które utracił na rzecz Milwaukee Bucks.

Kawhi Leonard / wikimedia commons

Kolekcja Mitchell & Ness – NBA za jakim tęsknisz! >>

W noworoczny wieczór po raz kolejnym mogliśmy się przekonać o skali talentu Kawhi’a Leonarda. Amerykanin zdobył 45 punktów w 35 minut gry, trafiając przy tym 16 rzutów na 22 oddane z gry i 13 na 17 z linii rzutów wolnych. To najlepszy wynik w jego karierze.

Podobny dokonaniem może pochwalić się Pascal Siakam. Kameruńczyk od początku sezonu imponuje swoją grą i z każdym meczem jest coraz ważniejszym graczem rotacji Raptors. Przeciwko Jazz zdobył 28 punktów i miał 10 zbiórek, trafił 3 z 4 rzutów z dystansu i wszystkie 7 rzutów wolnych.

Raptors zaimponowali kapitalną trzecią kwartą, w której zdobyli 44 punkty. Pod nieobecność Kyle’a Lowry’ego, Leonard przejął zespół w 100% i pokazuje, że może poprowadzić klub z Toronto do sukcesów w tym sezonie. Leonard w tym sezonie zdobywa średnio 27,3 punktu i dokłada do tego 8,2 zbiórki. Jest jedną z największych gwiazd Konferencji Wschodniej.

W ekipie przegranych, Utah Jazz, najlepszym punktującym był Jae Crowder, który z ławki zdobył 30 punktów. Gra Jazz poprawiła się w ostatnich tygodniach, jednak wciąż są daleko od miejsc gwarantujących udział w playoffach. Mają bilans 18-20, a zajmujący 8. lokatę na Zachodzie San Antonio Spurs 21-17.

Następnym mecz będzie dla Raptors, a przede wszystkim dla Leonarda szczególny. Czeka ich wyjazd do San Antonio, gdzie Leonard stawał się jedną z największych gwiazd NBA. Podwójnie zmotywowany będzie także DeMar DeRozan, który nie był zadowolony z faktu, że tego lata został oddany z Raptors właśnie za Leonarda. Ten mecz w nocy z 4 na 5 stycznia.