Kawhi Leonard znów zadziwił – tylko 2+1 w Clippers

Share on facebook
Share on twitter

Cały świat spodziewał się 4-letniego kontraktu, tymczasem Kawhi Leonard w LA Clippers podpisał umowę tylko na 3 sezony z opcją zawodnika na trzeci rok. Razem z Paulem George’em będą mogli odejść już po 2 sezonach!

Kawhi Leonard / fot. wikimedia commons

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Ten gość naprawdę pozostaje zagadką. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, tymczasem dziś Chams Charania opublikował sensacyjną wiadomość, że Kawhi Leonard podpisze w Clippers trzyletni kontrakt o wartości 103 milionów dolarów. Umowa na zasadzie 2+1, z opcją zawodnika, oznacza, że już po 2 latach gwizdor będzie mógł zmienić klub.

Wcześniej mówiono o kontrakcie 4-letnim, za 142 miliony dolarów. Kawhi rezygnuje z części pieniędzy, ale trochę wystawia też do wiatru drużynę z Los Angeles. Clippers na jego żądanie ściągnęli do klubu Paula George’a, bardzo słono płacąc dwoma dobrymi zawodnikami i kolekcją picków. Teraz okazuje się, że ta cena była jeszcze wyższa.

W podobnej sytuacji kontraktowej jest Paul George, któremu też pozostają 3 lata umowy, z opcją na ostatnich z sezonów. Oznacza to, że obaj nowi gracze będą mogli zostać wolnymi agentami i opuścić Clippers już za 2 lata, latem 2021 roku! Trochę słaba perspektywa dla klubu, który w ten deal zainwestował wiele lat ze swojej przyszłości…

PG
Śląsk Wrocław pokonał Pszczółkę Start Lublin 91:77 i odniósł 6. z rzędu ligowe zwycięstwo. W wyrównanym zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Amerykanin Elijah Stewart (22 pkt), udział w wygranej mieli jednak wszyscy gracze podstawowej rotacji gospodarzy.
24 / 01 / 2021 20:24

NBA

Zespół ambasadorów zakładów bukmacherskich Superbet wzmocnili dziś kolejni po m.in. Jerzym Dudku reprezentanci. Marka nawiązała współpracę z polskim mistrzem federacji UFC, charyzmatycznym piłkarzem oraz przedstawicielką mediów sportowych. Rozszerza także współpracę z dziennikarką Izabelą Koprowiak oraz youtuberem Konradem Szymańskim. Hity transferowe mają być mocnym uderzeniem na początek prawdziwej ekspansji firmy na polskim rynku.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Ze względu na swoją reputację, Draymond Green nie ma łatwo w NBA. W czwartek jeden z sędziów wyrzucił go z boiska, gdy skrzydłowy Warriors strofował… Jamesa Wisemana, a więc swojego młodszego kolegę z drużyny. Arbitrzy przyznali się później, że popełnili błąd.
22 / 01 / 2021 10:44