Kawhi Leonard znów zadziwił – tylko 2+1 w Clippers

Share on facebook
Share on twitter

Cały świat spodziewał się 4-letniego kontraktu, tymczasem Kawhi Leonard w LA Clippers podpisał umowę tylko na 3 sezony z opcją zawodnika na trzeci rok. Razem z Paulem George’em będą mogli odejść już po 2 sezonach!

Kawhi Leonard / fot. wikimedia commons

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Ten gość naprawdę pozostaje zagadką. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, tymczasem dziś Chams Charania opublikował sensacyjną wiadomość, że Kawhi Leonard podpisze w Clippers trzyletni kontrakt o wartości 103 milionów dolarów. Umowa na zasadzie 2+1, z opcją zawodnika, oznacza, że już po 2 latach gwizdor będzie mógł zmienić klub.

Wcześniej mówiono o kontrakcie 4-letnim, za 142 miliony dolarów. Kawhi rezygnuje z części pieniędzy, ale trochę wystawia też do wiatru drużynę z Los Angeles. Clippers na jego żądanie ściągnęli do klubu Paula George’a, bardzo słono płacąc dwoma dobrymi zawodnikami i kolekcją picków. Teraz okazuje się, że ta cena była jeszcze wyższa.

W podobnej sytuacji kontraktowej jest Paul George, któremu też pozostają 3 lata umowy, z opcją na ostatnich z sezonów. Oznacza to, że obaj nowi gracze będą mogli zostać wolnymi agentami i opuścić Clippers już za 2 lata, latem 2021 roku! Trochę słaba perspektywa dla klubu, który w ten deal zainwestował wiele lat ze swojej przyszłości…

PG
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.