Kawhi Leonard znów zadziwił – tylko 2+1 w Clippers

Kawhi Leonard znów zadziwił – tylko 2+1 w Clippers

Share on facebook
Share on twitter

Cały świat spodziewał się 4-letniego kontraktu, tymczasem Kawhi Leonard w LA Clippers podpisał umowę tylko na 3 sezony z opcją zawodnika na trzeci rok. Razem z Paulem George’em będą mogli odejść już po 2 sezonach!

Kawhi Leonard / fot. wikimedia commons

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Ten gość naprawdę pozostaje zagadką. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, tymczasem dziś Chams Charania opublikował sensacyjną wiadomość, że Kawhi Leonard podpisze w Clippers trzyletni kontrakt o wartości 103 milionów dolarów. Umowa na zasadzie 2+1, z opcją zawodnika, oznacza, że już po 2 latach gwizdor będzie mógł zmienić klub.

Wcześniej mówiono o kontrakcie 4-letnim, za 142 miliony dolarów. Kawhi rezygnuje z części pieniędzy, ale trochę wystawia też do wiatru drużynę z Los Angeles. Clippers na jego żądanie ściągnęli do klubu Paula George’a, bardzo słono płacąc dwoma dobrymi zawodnikami i kolekcją picków. Teraz okazuje się, że ta cena była jeszcze wyższa.

W podobnej sytuacji kontraktowej jest Paul George, któremu też pozostają 3 lata umowy, z opcją na ostatnich z sezonów. Oznacza to, że obaj nowi gracze będą mogli zostać wolnymi agentami i opuścić Clippers już za 2 lata, latem 2021 roku! Trochę słaba perspektywa dla klubu, który w ten deal zainwestował wiele lat ze swojej przyszłości…

PG
POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30