• Home
  • PLK
  • Keanau Post – Kanadyjczyk pod koszem Polpharmy

Keanau Post – Kanadyjczyk pod koszem Polpharmy

Share on facebook
Share on twitter

Mający za sobą grę w G League, Libanie, a także ostatnio w lidze kanadyjskiej, Keanau Post, został nowym zawodnikiem Polpharmy. Będzie pierwszym środkowym zespołu ze Starogardu Gdańskiego.

Keanau Post / fot. University of Missouri

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Keanau Post (26 lat, 211 cm) pochodzi z Kanady, ale koszykarsko kształcił się w Stanach Zjednoczonych. Przez dwa lata grał na uczelni Missouri, gdzie jednak nie był główną postacią zespołu – w ostatnim sezonie średnio 14 minut na mecz.

Po studiach próbował swoich sił w zespole z G League, Raptors 905. Tam jednak także statystyki nie porywały – średnio 2,8 punktu i 2,4 zbiórki w ponad 11 minut gry (36 meczów). W kolejnym sezonie (2016/17) był bez klubu, choć początkowo otrzymał kontrakt od Greensboro Swarm (G League).

Ostatnie dwa lata prawie w całości spędził w Libanie, gdzie grał najpierw dla Hoops Club, a w minionych rozgrywkach w Sagesse Al Hekmeh Beirut, w którym notował średnio 14,9 punktu, 10 zbiórek i 1,9 bloku w niecałe 35 minut gry.
Ostatnie tygodnie spędził w lidze kanadyjskiej, gdzie grał w Hamilton Honey Badgers (ostatni mecz rozegrany 14 sierpnia). Średnio zdobywał 5,6 punktu i zbierał 4,3 piłki w 13 minut gry. Przenosi się jednak do Polski, podpisał właśnie kontrakt z Polpharmą Starogard Gdański.

Post to typowy, duży środkowy, który może dostarczyć wielu zbiórek, przyda się przy bronieniu obręczy, a w ataku postawi dobrą zasłonę. Samemu raczej okazji na punkty sobie nie wykreuje, jednak blisko kosza potrafi być skuteczny.

To już czwarty obcokrajowiec w składzie Polpharmy – będzie zapewne pierwszym środkowym zespołu prowadzonego przez Marcina Lichtańskiego.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>