Keith Hornsby – najnowsza strzelba w Toruniu

Share on facebook
Share on twitter

Mający za sobą 3 sezony w G League, amerykański strzelec Keith Hornsby, został nowym zawodnikiem Polskiego Cukru. Zawodnik dopiero po raz pierwszy wystąpi w Europie.

Keith Hornsby / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Keith Hornsby (27 lat, 193 cm) to absolwent uczelni LSU, gdzie w ostatnim roku (sezon 2015/16) notował 13,1 punktu (42% za 3) i 2,9 zbiórki w nieco ponad 30 minut gry. Po studiach został w Stanach i próbował dostać się do NBA – skończyło się jednak na 5 meczach dla Dallas Mavericks w trakcie preseason. Ostatnie trzy lata spędził zaś w zespole Texas Legends.

W minionym sezonie Hornsby notował średnio 12,3 punktu i 2,7 zbiórki w blisko 28 minut gry. Amerykanin trafiał aż 49% rzutów z dystansu. Przy tylu minutach i prawie 4 próbach za 3 w każdym meczu, taki wynik jest po prostu świetny.

Hornsby to typ strzelca kończącego akcje rzutem. Średnia asyst, jaki współczynnik asyst (AST%) są raczej niskie – 1,5 asysty na mecz i tylko 8% celnych rzutów było asystowanych przez niego w minutach, gdy on był na parkiecie. Amerykanin to także materiał na naprawdę dobrego obrońcę. Co ciekawe, Keith to syn znanego przede wszystkim w latach 90. muzyka, Bruce Hornsby’ego.

Nowy rzucający Polskiego Cukru to trzeci zawodnik zagraniczny w składzie zespołu z Torunia. Wcześniej kontrakty podpisali Chris Wright i Kyle Weaver. Do zamknięcia składu wciąż brakuje jeszcze przynajmniej środkowego.

RW