Kendrick Perkins jak bumerang – Cavs biorą go do szatni

Kendrick Perkins jak bumerang – Cavs biorą go do szatni

Share on facebook
Share on twitter

Kendrick Perkins raz jeszcze wraca do NBA, raz jeszcze do Cavs. Doświadczony podkoszowy podpisze kontrakt z Cleveland Cavaliers, zajmując ostatnie wolne miejsce w ich składzie na playoff.

Kendrick Perkins / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden idzie po MVP >>

Do podpisania kontraktu dojdzie w środę, czyli w ostatni dzień sezonu regularnego. To już tradycyjna praktyka Cavs, którzy w ten sam sposób dopełniali swój skład na fazę play-off w 2016 roku (Danthay Jones) oraz w 2017 (ponownie Jones i Edy Tavares).

Cavaliers właśnie wygrali 50. mecz w sezonie, pokonując Knicks w Nowym Jorku (123:109) i zapewnili sobie kolejny tytuł mistrzów dywizji, ale nadal nie wiedzą, z kim zagrają w pierwszej rundzie i z jakiego miejsca rozpoczną playoffy. Wiadomo już jednak, z jakim składem Cavs wejdą do fazy posezonowej.

Ostatnie miejsce zajął 33-letni weteran, Kendrick Perkins, dla którego będzie to druga przygoda z drużyną z Cleveland. Perk był w składzie zespołu, który w 2015 roku doszedł do finałów, ale wtedy podkoszowy zasłynął raczej z brutalnych fauli (wideo poniżej) niż z solidnej gry. Cavs sięgają zresztą po niego nie ze względu na to, co może wnieść na parkiet, ale raczej na to, co może wnieść do szatni.

Perkins ma bowiem za sobą 13 lat doświadczenia w NBA, a na koncie jeden tytuł mistrzowski zdobyty z Boston Celtics w 2008 roku. Dodatkowo, środkowy był także częścią trzech innych zespołów, które meldowały się w finałach – Celtics z 2010 roku, Thunder z 2012 roku oraz wspomnianej drużyny Cavaliers z 2015 roku, kiedy to Golden State Warriors zdobywali swój pierwszy tytuł mistrzowski w nowej erze.

Perk po raz ostatni w NBA zagrał w sezonie 2015/16, a poprzednie miesiące spędził w G-League, grając w barwach Canton Charge, czyli zespołu afiliacyjnego Cavaliers. Rozegrał łącznie 27 spotkań, spędzając na parkiecie średnio 21.2 minut, w czasie których robił 8.7 punktów oraz 7.1 zbiórek na mecz. Przed sezonem Perkins zaliczył obóz treningowy Cavs, ale ostatecznie nie został włączony do składu. Koniec końców, będzie z drużyną na najważniejszą część sezonu.

Tomek Kordylewski

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden idzie po MVP >>
POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08