Kevin Durant: Karierę chciałbym skończyć w Barcelonie!

Share on facebook
Share on twitter
- Chciałbym swój ostatni sezon spędzić w Europie. W Barcelonie. – tak mówił w programie Serge’a Ibaki Kevin Durant, przed którym jeszcze długa rehabilitacja, zanim wróci na parkiet i zadebiutuje w koszulce Brooklyn Nets.
Kevin Durant (Fot. Wikimedia)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kevin Durant, niestety, najprawdopodobniej opuści cały sezon 2019/20. Nowy zawodnik Brooklyn Nets zerwał ścięgno Achillesa w trakcie ostatnich finałów NBA, wtedy jeszcze w barwach Golden State Warriors.

KD zmuszony jest do odpoczynku od koszykówki, ale za to może się więcej udzielać medialnie. Ostatnio był gościem w programie „How hungry are you” prowadzonym przez swojego kolegę z czasów Oklahoma City Thunder, Serge’a Ibakę. Sporo zamieszania wywołała odpowiedź na pytanie Ibaki, czy Durant rozważyłby w ogóle grę w Europie.

Naprawdę chciałbym swój ostatni sezon spędzić w Europie. W Barcelonie. Euroliga to druga najlepsza liga na świecie. Mecze wyglądają naprawdę fajnie. Nie wiem, czy to zrobię, póki co to tylko siedzenie na kanapie i marzenie, ale byłoby fajnie tego doświadczyć – powiedział Durant.

To były prawdziwy hit, gdyby rzeczywiście Durant przeniósł się do Europy, nawet jeśli byłby to jego ostatni sezon. Barcelona to idealne miejsce na wcześniejszą emeryturkę, a dodatkowo Duma Katalonii tego lata pokazała, że na rynku transferowy jest coraz odważniejsza – przechwycenie z NBA Nikoli Miroticia czy ściągnięcie największych gwiazd Euroligi.

Słowa Duranta podłapali bardzo szybko najlepsi zawodnicy Barcy, właśnie z Miroticiem i Malcomem Delaney, którzy na swoich kontach twitterowych już namawiają KD na przyjazd do Barcelony.

Nie jest także tajemnicą, że sondowany był powrót do Europy Pau Gasola, a także, jak plotki głoszą, w przeszłość (2016 rok) Barcelona starała się namówić do gry w jej barwach Kobego Bryanta. Fantazji Hiszpanom nie brakuje.

RW

POLECANE