Kevin Durant w OKC – veni, vidi, vici

Były buczenie, głośne pretensje i aż 47 punktów Russella Westbrooka. Ale to Golden State Warriors wygrali już po raz trzeci w tym sezonie z Thunder, a Kevin Durant zdobył 34 punkty.

(fot. Wikimedia Commons)

W sumie, to myślałem, że to buczenie będzie głośniejsze – mówił po meczu KD, który słyszał je podczas prezentacji, gdy dochodził do piłki, gdy zetknął się czołami z Andre Robersonem, mając do niego pretensje po mocniejszym faulu, gdy kłócił się z Russellem Westbrookiem schodząc na czas. Ale na koniec meczu to on się cieszył z wygranej 130:114.

W takich butach wymiata na boisku Kevin Durant >>

Thunder prowadzili tylko na początku meczu, po 12 minutach było 30:24 dla Warriors. A do przerwy – aż 73:50 po tym, jak w drugiej kwarcie wicemistrzowie zdemolowali gospodarzy wygrywając 43:26. Warriors trafili w tej części aż 16 z 22 rzutów z gry!

I Thunder już się nie podnieśli, nie zdołali powalczyć o wygraną. W czwartej kwarcie zdołali zmniejszyć straty do 12 punktów, ale na nic więcej nie było ich stać. Warriors pokonali ich po raz trzeci – w listopadzie było 122:96, w styczniu 121:100.

Durant zdobył 34 punkty – trafił 12 z 21 rzutów z gry, miał też 9 zbiórek i 3 asysty. Stephen Curry dodał 26 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst, 26 punktów rzucił też Klay Thompson. Draymond Green dzień po wyjątkowym triple-double, zaliczył 6 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst i 3 przechwyty.

W Thunder błyszczał oczywiście Westbrook, który zdobył aż 47 punktów (14/26 z gry oraz 16/18 z wolnych). Rozgrywający Thunder dodał także 11 zbiórek i 8 asyst, miał też 11 strat. Po raz kolejny potwierdziło się jednak, że Westbrook ma za małe wsparcie, by rywalizować z najlepszymi – 20 punktów dla Thunder zdobył jeszcze Victor Oladipo, reszta realizowała się poza ofensywą.

To są buty Russella Westbrooka! >>

Warriors mają bilans 46-8 i przewodzą całej NBA, natomiast Thunder z wynikiem 31-24 są na siódmym miejscu na Zachodzie.