Kevin Durant przejmuje kontrolę – torba pełna sztuczek

Share on facebook
Share on twitter

Nie ma Stephena Curry’ego, nie ma problemu – Golden State Warriors zakończyli wyjazdową serię bilansem 6-0, a w dwóch ostatnich spotkaniach znakomicie spisał się KD.

(fot. Wikimedia Commons)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

W poniedziałek, w meczu w Nowym Orleanie, kontuzji kostki doznał Stephen Curry – uraz nie jest bardzo poważny, gwiazdor powinien wrócić po kilkunastu dniach przerwy. I w tym czasie możemy się spodziewać świetnych meczów Kevina Duranta. Zresztą, już je obserwujemy.

35,5 punktu, 10,5 zbiórki, 8,5 asysty, 3,5 bloku – to jego dorobek z dwóch ostatnich spotkań, w których KD trafiał 49 proc. rzutów z gry i miał 15/16 z wolnych. W pierwszym spotkaniu bez Curry’ego, w Charlotte, Durant pełnił rolę rozgrywającego skrzydłowego i zanotował triple-double (35 punktów, 11 zbiórek, 10 asyst).

To jest niezła zabawa, gdy możesz zająć się organizowaniem gry, kreowaniem pozycji – rzucaniem lobów, oddawaniem rzutów. Czułem się, jakbym miał worek zagrań i sztuczek, i raz za razem wyciągał z niego coś nowego. Nie sądzę, że będzie tak w każdym meczu, ale dzisiaj akurat się udało – mówił po zwycięstwie z Hornets.

Warriors wygrali sześć meczów z rzędu i z bilansem 21-6 gonią w tabeli Zachodu prowadzących Houston Rockets (19-4).

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>
Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Walcząca o utrzymanie Polpharma zakończyła przebudowę składu. Do zespołu dołączy amerykański rozgrywający Isaiah Williams, a z drużyną pożegnał się Peter Olisemeka. Nigeryjski center będzie na Węgrzech kontynuował leczenie kontuzjowanego kolana.
20 / 02 / 2021 10:07
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.