Kevin Durant uciszył Cleveland – po finale!

Cavs walczyli pięknie, LeBron i Kyrie grali świetnie, ale na koniec wkroczył KD. Warriors zakończyli mecz nr 4 zrywem 11:0, wygrali go 118:113, w finale prowadzą 3-0.

(fot. Wikimedia Commons)

W takich butach błyszczy Kevin Durant – zobacz >>

Trzy minuty przed końcem, po trójce odrodzonego JR Smitha, było 113:107 dla Cavaliers. I naprawdę wydawało się, że oni ten mecz wygrają – to było zupełnie inne spotkanie niż dwa pierwsze w Oakland. Wielka walka, świetne wsparcie od kibiców, gwiazdorskie występy LeBrona Jamesa (39 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst) i Kyriego Irvinga (38 punktów)…

Wtedy jednak wszystko odmienił Kevin Durant, który niebawem zostanie MVP tego finału.

Najpierw straty zmniejszył Stephen Curry (26 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst w meczu), potem KD trafił sprzed Tristana Thompsona i kluczową trójkę z kontry. Taką podcinającą skrzydła, sprzed nosa LeBrona, na 114:113 dla gości. Chwilę później, po pudle Irvinga, Durant trafił jeszcze dwa wolne.

A potem doszło do wydarzenia symbolicznego – po przerwie dla Cavs Andre Iguodala zablokował składającego się do rzutu za trzy Jamesa. Strata, dwa wolne Curry’ego, game over.

I jest już raczej po finale. Rok temu Cavs wyszli z 1-3 i zdobyli mistrzostwo, teraz przegrywają 0-3, no i mają przeciwko sobie tego niesamowitego Duranta. To już naprawdę mission impossible.

W środę KD zdobył 31 punktów (10/18 z gry, 4/7 za trzy), a do nich dodał 8 zbiórek i 4 asysty. A przecież w poprzednich meczach rzucał 38 i 33 punkty, w trzech spotkaniach ma 56 proc. z gry, popełnił w nich tylko 6 strat. I nie można go zatrzymać.

Czy Cavaliers jeszcze powalczą, podniosą się w tej serii? W meczu nr 3 przegrywali 32:39 po pierwszej kwarcie i 61:67 do przerwy (w Warriors świetnie grał Klay Thompson – 30 punktów, 11/18 z gry, 6/11 za trzy), ale w drugiej połowie to oni przeważali, prowadzili i – wydawało się – kontrolowali grę. Po zapaści w ostatnich minutach mogą mieć wrażenie, że przegrali wygrany mecz.

Tymczasem to Warriors mają 15-0 w play-off i 3-0 w finale, a ich pewność w grze, pewność siebie jest niesamowita. Mecz nr 4 w piątek w Cleveland i możliwe, że to będzie koniec.

Do ekipy z Wrocławia dołącza Travis Trice Jr., który występuje na pozycji rozgrywającego. Ceniony, 28-letni Amerykanin ostatni sezon spędził w tureckim Galatasaray Stambuł. Mierzący 183 centymetrów zawodnik podpisał kontakt ze Śląskiem do końca sezonu.
22 / 10 / 2021 17:02
Kto był faworytem było jasne, ale wydawało się, że gdynianie będą mogli w tym meczu chociaż spróbować nawiązać walkę. Czarni utrzymują jednak świetną dyspozycję – tym razem zdominowali Asseco Arkę w każdym aspekcie i po jednostronnym meczu wygrali na wyjeździe aż 87:59.
22 / 10 / 2021 9:43
Nie udaje się wygrywać w lidze VTB, nie udaje się też w PLK. Tym razem koszykarze Enea Zastal BC Zielona Góra przegrali 77:95 z Twardymi Piernikami w Toruniu, po znakomitym meczu duetu Aaron Cel – Maurice Watson.
22 / 10 / 2021 9:14

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Pięć lat czekali na powrót do europejskich pucharów kibice Śląska Wrocław. W pierwszym meczu tegorocznej edycji EuroCupu podopieczni trenera Andreja Urlepa przegrali jednak 59:70 z litewską drużyną Lietkabelis Panevezys. Bardzo brakowało skuteczności w ataku.
21 / 10 / 2021 11:47
Nie tak początek swojej przygody w Los Angeles wyobrażał sobie Russell Westbrook. Rozgrywający zawiódł na całej linii, a jego Lakers przegrali na otwarcie 114:121 z Golden State Warriors. Bohaterem zwycięzców oczywiście Stephen Curry, który sezon zaczął od triple-double. Nie pomogła dobra forma LeBrona Jamesa.
20 / 10 / 2021 9:31
Jak wygląda pre-season NBA? Jak budowano składy drużyn tego lata? Rafał Juć, skaut Denver Nuggets i ekspert telewizyjny to idealny gość, aby wyjaśniać detale przed startem najlepszej ligi świata. W studiu z Kamilem i Rafałem jest także Adrian Mroczek – Truskowski, nie brakuje więc ciekawych analiz taktycznych!
15 / 10 / 2021 11:46
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Rozpoczyna się sezon ENBL czyli European North Basketball League – rozgrywek, w których udział bierze w tym roku Anwil Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na sam początek lecą na Łotwę, do Valmiery.
7Days EuroCup, drugie pod względem prestiżu i poziomu klubowe rozgrywki międzynarodowe w Europie, ruszają już we wtorek. W inauguracyjnym spotkaniu Turk Telekom Ankara zagra na wyjeździe o 19:00 z Boulogne Metropolitans, dzień później o Śląsk Wrocław podejmie u siebie Lietkabelis Poniewież.
FC Barcelona pokonała euroligowych debiutantów – AS Monaco 85:81 w wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki Euroligi. Drużyna z Księstwa Monako na 10 sekund przed końcem spotkania prowadziła z ekipą z Katalonii, ale wtedy do dogrywki doprowadził bohater Barcy w tym spotkaniu – Brandon Davies (27 punktów, 10 zbiórek).