Kevin Durant zostaje – znowu pierścienie dla Warriors?

Share on facebook
Share on twitter

Sukcesy na boisku i sukcesy z kontraktami. Golden State Warriors potrafią zadbać o przewagę nad konkurencją. Nowe umowy dla Kevina Duranta oraz Steve’a Kerra świetnie to potwierdzają.

Kevin Durant / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>

Nie było żadnych wątpliwości, że Kevin Durant pozostanie zawodnikiem Warriors – wszak ma już na koncie dwa tytuły mistrza NBA, a na horyzoncie szansę na kilka kolejnych. Zgodnie z raportem The New York Times, KD podpisze dwuletnią umowę o wartości prawie 62 milionów dolarów (drugi rok to opcja gracza). 30-latek kolejny już raz bierze mniej, by dać swojej drużynie więcej możliwości.

Ogółem, Warriors zaoszczędzą bowiem około $20 milionów dolarów w podatku na tej umowie Duranta, a do tego będą mogli użyć wyjątku mid-level o wartości $5.3 miliona, aby wzmocnić i tak mocny już skład. Trzon drużyny z Oakland pozostaje ten sam i Warriors powalczą w przyszłym sezonie o czwarte mistrzostwo na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Kapitanem okrętu pozostanie również Steve Kerr, który porozumiał się z Golden State co do przedłużenia umowy. 52-letni trener zmagał się w ostatnich latach z problemami zdrowotnymi, lecz pozostaje zdeterminowany, aby dalej budować dynastię wielkich Warriors. Dodatkowo, nowy kontrakt Kerra czyni z niego jednego z najlepiej zarabiających szkoleniowców w całej lidze.

Tomek Kordylewski

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>
POLECANE