Kiepskie końcówki Anwilu – drżące ręce gwiazd

Share on facebook
Share on twitter
Chase Simon uratował mecz w Ostrowie, ale to nie zmienia faktu, że czwarte kwarty w PLK Anwilowi po prostu nie wychodzą. Obwodowe gwiazdy w ostatnich minutach mają kiepską skuteczność, a Polacy nie są dopuszczani do rzutu.
Tony Wroten / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Na niecałe 10 sekund przed końcem spotkania BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek Tony Wroten miał 2 rzuty wolne, które potencjalnie mogły dać jednopunktowe prowadzenie gościom. Amerykanin jednak spudłował oba z nich. Ostatecznie zwycięstwo i cały mecz ukradł Chase Simon trafiając trudny rzut z odchylenia za 3 punkty.

Tony Wroten, obok Ricky’ego, Ledo miał być graczem, który w kluczowych momentach będzie zachowywał zimną krew i zapewniał włocławianom zwycięstwa, ale, póki co, z trafianiem w ważnych momentach jest różnie.

W tym sezonie PLK, gdy na zegarze było 6 lub mniej minut do końca spotkania, a wynik oscylował w granicy +/- 6 punktów, Tony Wroten trafił tylko 1/6 rzutów z gry. Spudłował wszystkie 3 rzuty za 3 punkty oraz trafił zaledwie 2/6 rzutów wolnych. Do tego zaliczył 2 straty w 10 minutach crunch time’u w tym miał fatalną sekwencję w meczu z Treflem.

Co więcej, były gracz 76ers trafił tylko 1/9 rzutów we wszystkich czwartych kwartach, gdy wynik był w granicach +/- 7 punktów. To nie są statystyki, jakich oczekuje się od gracza z przeszłością w NBA. To nie są wyniki, jakich oczekuje się po jednym z liderów zespołu. Tu Wroten zawodzi i nie wygląda jak ktoś kto ma robić na boisku różnicę mimo swoich ogromnych umiejętności.

W tym sezonie było już sporo momentów, gdy amerykański combo guard tracił głowę i zaliczał sporo głupich zagrań, jak w końcówce spotkania z Treflem Sopot czy w meczu z AEK.

Równie słabo wypada Chris Dowe, który trafił 1/5 rzutów z gry, w tym 0/2 za 3. Łącznie Dowe i Wroten w crunch time trafili fatalne 2 z 11 rzutów, spudłowali wszystkie 5 prób z dystansu oraz dorzucili 6 z 10 punktów z linii. We wszystkich czwartych kwartach, gdy wynik był w granicach +/- 7 punktów Dowe i Wroten są 2/14 z gry. Rozgrywający Anwilu nie wypadają dobrze w końcówkach meczów PLK, a mieli być w tym elemencie wzmocnieniem w porównaniu do ich poprzedników z ostatnich rozgrywek.

Dla odmiany polskie trio: Sokołowski, Karolak i Szewczyk nie oddało nawet jednego rzutu w kluczowych momentach spotkań PLK.

Rozgrywający Anwilu wpisują się w ogólną tendencję, jaką można zaobserwować w grze całego zespołu. W czwartych kwartach w plus/minus mistrzowie Polski są -53, w ostatnich 6 minutach meczów -48, a gdy dołożymy warunek +/- 6 punktów Anwil jest -11. To tylko pokazuje, jak wielkie problemy z kontrolą meczu, koncentracją oraz dowiezieniem przewagi do końca mają zawodnicy Igora Milicicia.

Jacek Mazurek

.

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51