King lepszy od Spójni – Cleveland Melvin najlepszy

W finale Memoriału Romana Wysockiego rozgrywanego w Stargardzie, King Szczecin pokonał PGE Spójnię 68:58. Najskuteczniejszym graczem tego meczu (15 punktów) i MVP całego turnieju został Cleveland Melvin.
Cleveland Melvin/ fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa

W ostatni weekend w Stargardzie odbył się X Memoriał Romana Wysockiego. Pierwszego dnia, w meczach półfinałowych, zmierzyły się ze sobą Polpharma Starogard Gd. i King Szczecin (64:78) i PGE Spójnia Stargard i Energa Kotwica Kołobrzeg (89:68).

W finale więc mieliśmy derby zachodniopomorskiego, King Szczecin grał z PGE Spójnią. Gospodarze osłabieni brakiem Kacpra Młynarskiego i Jalena Hudsona dobrze weszli w mecz i prowadzili po pierwszej kwarcie. Z dobrej strony pokazywał się Peter Olisemeka, który był bardzo aktywny blisko obręczy. Cały mecz skończył z 18 punktami i 9 zbiórkami, z czego 4 były w ataku.

King, jak przystało na faworyta, przejął jednak z czasem kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Chociażby w drugiej kwarcie pokazał próbki obrony na całym parkiecie, z czego udało się zdobyć łatwe punkty po przechwytach.

W ataku przede wszystkim widoczni byli Amerykanie – Cleveland Melvin, Dustin Ware i Ben McCauley. Melvin zdobył 15 punktów i zgarnął statuetkę dla MVP całego turnieju. Ware oprócz 13 punktów dołożył 7 asysty i pokazał duże możliwości szybkościowe i rzutowe, a McCauley, nieco jeszcze zardzewiały, przypomniał o swojej wszechstronności po atakowanej stronie parkietu.

Ostatecznie dzięki serii punktowej na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zespół prowadzony przez Mindaugasa Budzinauskasa wyszedł na ponad 10-punktowe prowadzenie, które utrzymał do końca. Finalny wynik to 68:58 dla Kinga.

Punkty dla PGE Spójni: Olisemeka 18, Kostrzewski 13, Śnieg 9, Tuoyo 8, Gintvainis 4, Brenk 4, Pamuła 2, Bochno 0.
Punkty dla Kinga: Melvin 15, Ware 13, McCauley 12, Kikowski 10, Mustapić 8, Bartosz 6, Davis 2, Łapeta 2, Wilczek 0, Kucharek 0.