King ograł Turów – za silni pod tablicami

Dobra obrona na obwodzie i przewaga w walce o zbiórki dała Kingowi pewną wygraną 75:66 z Turowem Zgorzelec. Playoffy są coraz bliżej Szczecina.

Martynas Paliukenas / fot. Krzysztof Cichomski, King Szczecin

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>

Przełomowa dla losów meczu była druga kwarta, która w sumie dość wiernie oddawała cały przebieg meczu. Bardzo dobrze broniący przeciwko obwodowym King, głównie za sprawą świetnego w defensywie Martynasa Paliukenasa, skutecznie utrudniał prowadzenie ataku pozycyjnego gościom ze Zgorzelca. Szczecinianie raz za razem punktowali po przechwytach z łatwych kontrataków i zrobiło się 30:20, a Paliukenas miał już 12 punktów na koncie. Wyraźna różnica była widoczna zwłaszcza w walce o zbiórki, którą do przerwy zgorzelczanie przegrali aż 10:23.

Po pierwszej połowie King pewnie prowadził 44:34.

Przez kilka minut po przerwie Turów walczył z podobną zaciętością do gospodarzy i potrafił zbliżyć się nawet na różnicę 3 oczek, miał też rzut na wyrównanie. Nie wpadło, a później wciąż trochę brakowało jakości gry w ataku, aby zniwelować przewagę gospodarzy. Przy kiepskiej skuteczności z obu stron decydowały właśnie te wspomniane zbiórki, które ostatecznie King wygrał 46:31.

Najlepszym graczem meczu był Paliukenas, który zdobył 16 punktów, a jego faktycznej roli w obronie nie oddają żadne statystyki. Także 16 punktów miał Carlos Medlock, a Pawłowi Kikowskiemu uszedł płazem gorszy dzień (2/11 z gry).

W Turowie bardzo fajny mecz zagrał Kacper Borowski, efektowny i wszechstronny. Zdobył 17 punktów, trafił 6/9 z gry.

Debiuty? W barwach szczecinian całkiem obiecująco wypadł Kyle Benjamin, ewidentnie mający smykałkę do zbiórek i potrafiący bronić indywidualnie. W 21 minut na parkiecie zanotował 6 punktów i 10 zbiórek.

W Turowie po raz pierwszy zagrał Robert Skibniewski i niestety wypadł fatalnie. Przez 19 minut chybił wszystkie 4 rzuty, nie zanotował ani jednej asysty i miał najgorsze w drużynie „-12”. Jego faul przy rzucie na połowie boiska na koniec 3 kwarty był zagraniem, jakie powinny się raczej zdarzać zawodnikom o połowę młodszym.

Po tej wygranej King ma już bilans 13-10 i jest naprawdę blisko awansu do playoff. Turów z wynikiem 13-11 może jeszcze marzyć, ale z taką grą raczej będzie to nierealne.

Medialna sprzeczka pomiędzy prezesem PZKosz Radosławem Piesiewiczem oraz Marcinem Gortatem jest przegięciem i żenadą z obu stron. Obaj pracują nad tym, aby zepsuć tę odrobinę pozytywnego klimatu wokół koszykówki, która pojawiła się po mistrzostwach świata w Chinach.

Ostatnio Asseco Arka mocno zawodzi, ale nie ma chyba lepszego momentu na wyjście z kryzysu, niż derbowy pojedynek z Treflem Sopot. Gdynianie są naszym zdaniem faworytem niedzielnego spotkania (ok. godz. 17.45) i mogą je wygrać więcej niż 5 punktami.
19 / 01 / 2020 10:27

W typowaniach byli wśród faworytów do tytułu, a tymczasem są dopiero na szóstym miejscu w Konferencji Wschodniej. Philadelphia 76ers w ostatnich tygodniach mocno zawodzą. Czy będą w stanie regularnie wygrywać bez dużych zmian personalnych w drużynie?
18 / 01 / 2020 11:13
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Tę datę można już zakreślić w kalendarzu. Jak potwierdził David Griffin, generalny menedżer New Orleans Pelicans, debiut Ziona Williamsona będzie miał miejsce 22 stycznia w meczu San Antonio Spurs. Najbardziej wyczekiwany debiutant ostatnich lat w końcu zagra w NBA.
15 / 01 / 2020 20:13
Jak to w końcu jest z Clippers? Coraz częściej słyszy się, że wygląda to całkiem inaczej, niż zakładano. Ekipa Doca Rivera na półmetku sezonu regularnego z bilansem 28-13 zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej i lekko rozczarowuje, nawet jeśli pamiętać o odpoczynkach gwiazd.
15 / 01 / 2020 14:14
Już niedługo reprezentacja Polski w koszykówce 3×3 zagra o spełnienie marzeń. W marcu (i ewentualnie kwietniu), w Indiach, brązowi mistrzowie świata zagrają w turnieju kwalifikacyjny – przygotowania startują jeszcze w styczniu (od 24.01), turniejem w rosyjskim St. Petersburgu.
17 / 01 / 2020 15:35
Stelmet Enea BC walczył dzielnie, jednak na końcu musiał uznać wyższość faworytów z Kubania – Lokomotiw wygrał w Zielonej Górze 85:83. Różnicę zrobili gracze niedawno grający w NBA – Sam Dekker i Mindaugas Kuzminskas, którzy w sumie zdobyli 50 punktów.