King ogrywa Stelmet – co za mecz Taylora Browna!

Rewelacyjny Amerykanin zdobył 31 punktów i zgarnął kluczowe zbiórki. King w Szczecinie zaskoczył Stelmet dobrą obroną i wygrał zasłużenie 84:77.

(Fot. Jakub Bessarab)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Regularni obserwatorzy meczów Stelmetu w PLK musieli mieć od początku spotkania lekkie deja vu. Mistrzowie Polski zaczęli dość niedbale, wyraźnie zdekoncentrowani. W efekcie King zaczął od szybkiego 9:2 i już na starcie zyskał sporo pewności siebie.

Rewelacyjnie w pierwszej połowie grał Taylor Brown. Amerykański skrzydłowy już do przerwy trafił 4 trójki (na 6 prób) i miał 16 punktów na koncie. Dobra wejście zaliczył Jakub Garbacz, doświadczenie wykorzystywał Marcin Dutkiewicz. „Zielony” (16 pkt.) zagrał swój najlepszy mecz od bardzo dawna, trafił kilka naprawdę trudnych rzutów.

Stelmet w drugiej kwarcie znacznie poprawił obronę i gospodarze zaczęli mieć problemy z atakiem pozycyjnym. Skuteczni byli zwłaszcza Armani Moore i James Florence, a cały zespół trafił rewelacyjne 8 z 12 pierwszych rzutów z dystansu. Do przerwy Wilki prowadziły 42:40.

Choć mistrzowie Polski próbowali grać już na poważnie, w drugiej połowie nie potrafi poradzić sobie z naprawdę dobrą obroną gospodarzy. Wystarczy powiedzieć, że przez pierwsze sześć minut decydującej kwarty zdołali zdobyć tylko 2 punkty!

W końcowych minutach dwie ważne trójki trafił Paweł Kikowski, a na tablicach ładnie powalczył Szymon Łukasiak. King wygrałby ten mecz spokojniej, gdyby nie zadziwiająca powolność w ataku. Choć grę prowadzili Russell Robinson i Robert Skibniewski jednocześnie, permanentnym problemem było zmieszczenie się z akcją w 24 sekundach.

Gdy po rzutach z dystansu Florence’a i Łukasza Koszarka w końcówce znów był remis, swoje zrobił bezapelacyjny bohater wieczoru – Taylor Brown. Zebrał najważniejsze piłki, podrzucił punkty spod kosza i trafił wolne. Skończył ze świetnym dorobkiem 31 punktów i 7 zbiórek. Trafił 5/10 z dystansu.

Stelmet, licząc pucharowe spotkanie z Ciboną, w kiepskim stylu przegrał 3 spotkania z rzędu. Nie wygląda na to, aby sprawy w Zielonej Górze szły we właściwym kierunku.

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51