King ogrywa Trefla – wróciła dobra obrona

King Szczecin zrewanżował się Treflowi za dotkliwą porażkę z pierwszej kolejce i wygrał 76:70. Dustin Ware zdobył 23 punkty i rozdał 6 asyst.
King Szczecin / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Na samym starcie spotkania to goście z Sopotu wyszli na prowadzenie wykorzystując spore problemy Kinga w ataku. Gospodarze nie potrafili wypracować sobie korzystnej pozycji do rzutu, co owocowało chociażby trójką oddaną przez Adama Łapetę. Trefl jednak też zbyt skuteczny nie był, więc King dość szybko wrócił do tego meczu. Pierwszą kwartę trójką zamknął Łukasz Kolenda i goście prowadzili 17:15.

Gospodarze, oprócz Dustina Ware’a, (14 punktów w pierwszej połowie) nie mieli za bardzo argumentów w ofensywie i ich strata do Trefla rosła. W zespole z Sopotu dobrze prezentował się Nana Foulland, który wyrazie wygrał rywalizację z oboma środkowymi Kinga. Goście do przerwy prowadzili więc 40:34.

Tak jak w pierwszej połowie po atakowanej stronie boiska spore kłopoty mieli gospodarze, tak w drugiej części meczu to Trefl nie za bardzo potrafił zdobyć punkty. Gospodarze znacznie lepiej bronili, kosz wydawał się zaczarowany i sopocianie w całej trzeciej kwarcie zdobyli jedynie 9 punktów tracąc przy tym przewagę.

King po przerwie czuł się naprawdę dobrze. Udane wejście zaliczył Dominik Wilczek (10 punktów), a cały zespół złapał bardzo potrzebny balans pomiędzy grą pod koszem, a rzutami z dystansu. Nawet przy słabej dyspozycji liderów, Bena McCauleya i Pawła Kikowskiego (w sumie 5/21 z gry), King był w stanie wyjść na 10-punktowe prowadzenie przed decydująca częścią gry.

Trefla w końcóce stać było jeszcze na zryw, który zapoczątkował aktywny Nana Foulland (w sumie 18+13), a potem pociągnął Carlos Medlock, czyli były gracz Kinga, który w szczecińskiej Netto Arenie jako jeden z niewielu graczy Trefla wyglądał przyzwoicie.

Sopocianom ostatecznie starczyło sił tylko na postraszenie gospodarzy, którzy po chwilowym przestoju wrócili na właściwie tory i dopilnowali zbudowanej przewagi – pomogły im w tym proste błędy gości, zwłaszcza Foullanda.

King zrewanżował się Treflowi za porażkę w pierwszej kolejce i wygrał 76:70.

.

Dwóch nowych Amerykanów jednego dnia. PGE Spójnia ogłosiła w sobotę transfery nowych graczy. Ricky Tarrant to strzelec, który bił rekordy w Turcji, a Troy Simons to debiutant, specjalizujący się w rzutach z dystansu.
12 / 07 / 2020 12:18
Nieoczekiwanie, to Polski Cukier okazał się drużyną, która najpóźniej zabrała się za kompletowanie składu na nowy sezon. W sobotni wieczór, Aaron Cel w mediach społecznościowych dał do zrozumienia, że jednak pozostanie w zespole z Torunia.
11 / 07 / 2020 14:43

Poprzedni sezon dla Energa Kotwicy Kołobrzeg nie był udany – „Czarodzieje z Wydm” zajęli ostatecznie 14., ostatnie miejsce w 1. lidze. W nadchodzących rozgrywkach zespół nie zamierza znów pałętać się na dole tabeli, a pomóc mają w tym solidne transfery.
8 / 07 / 2020 10:53
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34