King utrzymał Szkło – udany powrót „Budzika”

Pół meczu ataku, pół meczu obrony. Pościg gości z Krosna w drugiej połowie okazał się spóźniony i King w Szczecinie zanotował wygraną z Miastem Szkła 74:66. Tauras Jogela zdobył 20 punktów.

Jakub Schenk / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Do osobistego prowadzenia „Morskich Wilków” powrócił po chorobie Mindaugas Budzinauskas i nowy duch w drużynie można było spostrzec także na parkiecie w pierwszej połowie. Rozpędzeni gospodarze łatwo punktowali, potrafili też zatrzymać rywali (może poza Jabariem Hindsem) po drugiej stronie parkietu – do przerwy było wyraźne 46:30 dla Kinga.

„Spokojne dowiezienie wyniku” jednak nie nastąpiło. Miasto Szkła zaczęło grać wyraźnie lepiej, przede wszystkim pokazało swoją najlepszą w dotychczasowym sezonie obronę – King zdołał w kwartę zdobyć zaledwie 9 oczek i na początku ostatniej części prowadził już tylko 56:53.

W kluczowych momentach meczu defensywą różnicę zrobił jednak dla odmiany zespół ze Szczecina. Ważne punkty w 4. kwarcie zdobywali Jakub Schenk i Łukasz Diduszko, szczecinianie w końcówce nie mieli też problemów z wykorzystywaniem rzutów wolnych.

Graczem meczu był Tauras Jogela, który zanotował 20 puntów i 7 zbiórek. Dla gości z Krosna, Hinds zdobył 22 punkty, ale aż 18 z nich miał na koncie już po I połowie. Goście z Krosna wyraźnie przegrali walkę na tablicach, łącznie w meczu zanotowali też tylko 6 asyst.

King po tym meczu ma bilans 3-2, Miasto Szkła zaczyna sezon od 0-5 i pozostaje jedną z dwóch drużyn (jeszcze AZS Koszalin) bez zwycięstwa w PLK.

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Jest już trailer filmu dokumentalnego pt. „Ojcowie Chrzestni” o awansie koszykarzy Turowa Zgorzelec do ekstraklasy w 2004 roku! To pierwsza tego typu produkcja w polskiej koszykówce. Ruszyła także sprzedaż biletów. Premiera już w październiku!
18 / 09 / 2020 11:02
Takich jak on w historii europejskiego basketu było niewielu. I nie chodzi o same liczby, które dziś wciąż robią wrażenie. Przez lata skrywał przed kolegami swoją chorobę. Do końca życia walczył na zawodowych parkietach. Jeden z najwybitniejszych strzelców w historii europejskiej koszykówki, Alphonso Ford zmarł równo 16 lat temu.
1 / 05 / 2020 11:53