PRAISE THE WEAR

King wygrywa w Radomiu – świetny Łukasz Diduszko

King wygrywa w Radomiu – świetny Łukasz Diduszko

Zespół ze Szczecina być może jeszcze nigdy nie wygrał meczu grając tak słabo. Po prostu HydroTruck był w sobotę jeszcze słabszy. King zwyciężył 79:61, a Łukasz Diduszko miał 16 punktów i 10 zbiórek.

Łukasz Diduszk / fot. A Romański, plk.pl

Nike Kyrie 5 “Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

O poziomie meczu w Radomiu może świadczyć choćby to, że King gromił Rosę do przerwy 42:23, choć sam, tylko w 1. kwarcie, zaliczył aż 11 strat. Obie drużyny notowały mnóstwo nieudanych zagrań i złych decyzji. Złe wrażenie potęgowała także fatalna jakość obrazu w transmisji Polsatu Sport.

HydroTruck przespał pierwszą połowę, w drugiej zerwał się do spóźnionego pościgu. Bardzo dobrze zaczął grać Obie Trotter, nie tylko trafił kilka razy z rzędu, ale przede wszystkim w obronie totalnie zdominował Jakuba Schenka, który (9 strat) zaliczał najsłabszy występ w sezonie. Amerykaninowi pomogli trochę Carl Lindbom oraz Cullen Neal i (dawna) Rosa potrafiła jeszcze się zbliżyć na dystans 7 oczek w ostatniej kwarcie.

Na więcej nie było szans, bo King – nawet jeśli bez formy – totalnie zdominował walkę o zbiórki (aż 50:27) i potrafił wybronić kluczowe akcje. Do samego końca nie zaczął trafiać Duda Sanadze, radomski Gruzin skończył mecz z tragicznym 1/13 z gry.

Najlepszym graczem meczu (16 punktów, 10 zbiórek, 7/9 z gry) był Łukasz Diduszko, nie tylko waleczny, ale i skuteczny. Niestety, pod koniec spotkania niefortunnie upadł i musiał opuścić boisko, a nawet udać się do szpitala. Oby nie był to poważny uraz. Paweł Kikowski dodał 20 punktów i miał 9 zbiórek. W Kingu zabrakło Martynasa Paliukenasa, klub szuka też nowej jedynki, w miejsce Tywaina McKee.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

Nike Kyrie 5 “Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01