King zaskakujący – Jakub Parzeński w Szczecinie

Share on facebook
Share on twitter
Jakub Parzeński / fot. Andrej Porochnenko, Rosa Radom

Jakub Parzeński (28 lat, 212 cm) ostatnie kilkanaście miesięcy spędził poza grą po tym jak w jego organizmie podczas testów antydopingowych wykryto nielegalną substancję. Ostatecznie w trakcie dochodzenia uznano, że Jakub przyjął doping nieświadomie i może już wracać do gry (więcej TUTAJ>>).

W momencie zawieszenia Parzeński był zawodnikiem HydroTrucka, dokąd trafił na wypożyczenie z Włocławka. Po trudnym dla siebie początku w Anwil (śr. 6 minut), w Radomiu został z miejsca pierwszym środkowym i radził sobie dobrze, co potwierdzają statystyki – śr. 12,1 punktu i 7,4 zbiórki w 24 minuty gry.  

Jakub, według wcześniejszych doniesień, był w kręgu zainteresowania HydroTrucka także teraz, jednak ostatecznie „Parzyk” zdecydował się na inny klub. W sezonie 2019/20 będzie reprezentował barwy Kinga Szczecin. 

Parzeński prawdopodobnie zastąpi Adama Łapetę w roli środkowego na 15-20 minut. Jego forma jest sporą zagadką, w końcu ponad rok był poza grą, ale jeśli uda mu się wrócić do dyspozycji jaką prezentował w Radomiu, to King być może na tej zmianie nawet skorzysta – Jakub w porównania do Łapety chociażby grozi rzutem z półdystansu.  

W Szczecinie zespół nabiera coraz większych kształtów – Parzeński to już szósty gracz z ważnym kontraktem, piąty Polak. Wcześniej umowy z klubem przedłużyli Dominik Wilczek, Mateusz Bartosz oraz Cleveland Melvin.

GS

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57